Apple kullananlara Facebook yok! O tarihten son kullanılamayacak

Apple kullananlara Facebook yok! O tarihten son kullanılamayacak

Apple kullanıcılarına haber geldi. Artık Facebook olmayacak. O tarihten itibaren Apple’da Facebook yok. İşte Apple’ın Facebook kullanmayacak olmasına dair gelen bilgilerin detayları haberimizde yer alıyor.

Apple Watch’ta artık Facebook olmayacak. Meta’nın aldığı bu karar doğrultusundaki haber ise Apple Watch Messenger uygulamasında görülen gizli bildirim sonucunda öğrenildi. Durumun ortaya çıkmasıyla beraber Facebook ana şirketi olan Meta, duruma dair bilgileri kabul etti. Ancak yalnızca Apple Watch için geçerli değil.

31 MAYIS İTİBARİYLE APPLE’DA FACEBOOK YOK

Facebook Messenger uygulamasının 31 Mayıs 2023 itibariyle Apple’da olmayacağı öğrenildi. Eğer Apple marka cihazında Facebook Messenger’ı kullanmaya devam etmek isteyenler olursa bildirimler kendisine gelse de cevap verme özelliği devre dışı olacak. Masaüstü ve web üzerinden kullanım sağlanabilecek.

appleda-artik-facebook-yok-mu.jpg

PARA İÇİN Mİ KALDIRILIYOR?

Öte yandan gelen bilgiler arasında finansal bazı sebepler olduğu da söyleniyor. Apple Watch üzerinden 2015 yılından bu yana kullanılan Facebook Messenger’ın kaldırılmak istenmesinde para etkisi olduğu düşünülüyor. Uygulama kullanıcıların iOS’ta daha çok zaman geçirmesini sağlarken reklam izlenme oranını da arttırmaktadır. Dolayısıyla bu strateji Meta’nın reklam gelirini arttıracak bir hamle olarak da değerlendiriliyor.

appleda-facebook-kaldiriliyor-1.jpg

ALINAN KARARLA 10 BİN KİŞİ İŞTEN ÇIKARILDI

Potansiyel kullanıcı durumunu da etkileyen karar ile beraber Meta tarafından 10 bin çalışanın işlerine de son verildi. Bu sebeple maliyetlerin her alanda düşürüldüğü bir döneme girildiği, daha az önemli olan projelerin sonlandırıldığı düşünülüyor. Bunun yanı sıra Apple Watch açısından Facebook Messenger’ın da elzem olmadığı belirtilmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler