Vücuttaki ağrılara ve iltihaba güle güle! Doğal ağrı kesici çözümü!

Vücuttaki ağrılara ve iltihaba güle güle! Doğal ağrı kesici çözümü!

Vücutta bulunan iltihap problemi, eklem ağrısı gibi rahatsızlıklarda doğal yolların önemi yadsınmamalı. Dayanılmaz ağrıların dahi hafiflemesinde rol oynayan ve vücutta yer edinmiş iltihabı uzaklaştıran besinlere yer verilmesi büyük etki yaratmaktadır. İşt

Eklem ağrılarını tetikleyen artrit, bir tür iltihaplanma olarak karşımıza çıkar. Günlük yaşamda da etkisini fazlasıyla gösterebilmektedir. Sayısız ilaç kullanmak yerine doğru beslenme ile ağrılar ve iltihaplara veda edilebilir. Bununla ilgili uzman araştırmacı Veronika Prosek Charvatova açıklamasında “İltihabı önleyen ve besleyici bir diyet ile vücudun onarımı sağlanır ve eklemler rahatlatılabilir.” ifadelerine yer verdi.

İLTİHAP GİDERİCİ VE AĞRI KESİCİ DOĞAL BESİNLER NELERDİR?

Uzman araştırmacı ayrıca sebzelerin büyüsüne değinirken özellikle eklem ağrısında roka, lahana, brüksel lahanası ve brokoliyi ön plana çıkardı. Antioksidan özelliğinin fazla olması sayesinde iltihapları vücuttan atan bu besinlerin günlük menüde olması gerektiğini vurguladı.

dogal-agri-kesici-yontemler.jpg

Zerdeçal, zencefil ve sarımsak gibi hem çiğ olarak hem de çay ve baharat şeklinde de kullanılabilen besinlerin anti-enflamatuar özelliğine vurgu yaptı. Yine çilek, yaban mersini, böğürtlen ve ahududunun da anti-inflamatuar özellikleri bulunduğunu, kirazların ayrıca C vitamini ile dolu olduğunu vurguladı. Öte yandan kiraz gut hastaları için ürik asiti düşürmesi açısından da önemli bir besindir.

Keten tohumu, chia tohumu, ceviz ve kenevir tohumu ile yağlardan alınan omega 3 ile bakliyatlardaki proteinin önemine de dikkat çeken uzman bunların doku, eklem astarı, kıkırdak onarımındaki etkisini belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler