Rotasyon ve Akıllı Futbol
Selahattin Elbay

Rotasyon ve Akıllı Futbol

Son 3 haftadır puana hasret kalan Sivasspor evinde ağırladığı Süper Lig’in lideri Başakşehir’i  rotasyonlu  kadrosu ve akıllı bir alan savunması taktiği ile mağlup ederek önemli bir galibiyet elde etti.

Futbol için son derece uygun bir ortamda oynanan müsabakaya her iki takımda kontrollü başladı. İlk çeyrek zaman böyle geçerken 15.nci dakikada rakibin hatalı pasını hücuma yönlendiren Sivasspor  Mert Hakan’ın bazukası ile direği nişanlayıp, akabinde Kone’nin vuruşunu kaleci  Volkan önleyince adeta golün geleceği  ayak sesleri  duyulmaya başladı. Hemen 2 dakika sonra Emre’nin mükemmel asistini Kone plase bir vuruşla ağlarla buluşturunca Sivasspor hem öne geçti hemde bir özgüvene kavuşmuş oldu. İlk devrenin geri bölümünde Visca’nın gollük şutu dahil birçok pozisyonda kurtarışlar yapan kaleci Tolgahan özgüven kazanımının diğer bir parçası oldu.

İkinci yarıda alan savunması taktiğini başarıyla uygulayan Sivasspor, rakibin UEFA  yorgunluğundan yararlanıp teknik heyetimizin oyuncu hamlelerini zamanında ve doğru olarak uygulaması sonucunda takımımız, moral kazanıp kendisine gönül verenleri mutlu etmenin yanı sıra, zirvedeki dengelerin de değişmesine neden oldu.

Bu arada önemli bir konuya değinmek istiyorum.
Kurumların doğruyu bulmaları için mutlaka yapıcı ve yol gösterici eleştirilere ihtiyacı vardır. Son üç maçtır kaybeden Sivasspor için değişik eleştiriler yapıldı. Örneğin kaleci konusundaki yapıcı eleştiriler dikkate alınmış olacak ki, teknik heyet böyle kritik bir maçta hem kaleci hemde orta sahada Mert Hakan rotasyonu yaparak  konuya parmak basıp başarıda önemli rol oynadı.

Bizler yapıcı ve bilinçli eleştiriler yaptığımızda bazı menfaatçi ve yalaka kişiler tarafından düşman ilan ediliyoruz.
Beni yolda, çarşıda, pazarda görüp konuşarak ve de sosyal medya  dan yazarak sorular soran taraftarlarımız Selahattin hocam Ali Şaşal neden oynamıyor? John Boye çok para istemiş sorunları mı var diye yakınıyorlar. Konuların aslını bilmediğim için cevap veremiyorum. Bu ve buna benzer konularda gerekli zamanlarda kulüp başkanı veya varsa basın sözcüsünün ve de teknik heyetin 
bilgilendirme açıklamaları yapması iyi olur düşüncesindeyim. 

Netice olarak; her şeye rağmen Sivasspor’a çok gerekli olan bu galibiyetten  dolayı tüm camiayı kutlar, başarının devamlılık kazanmasını temenni ediyorum..

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu Ermeni basın mensuplarına ayar çekti
Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu Ermeni basın mensuplarına ayar çekti
Patates ithalatında sıfır gümrükle 200 bin ton tarife
Patates ithalatında sıfır gümrükle 200 bin ton tarife