Amin Abbasov Kimdir? Dizileri ve Şarkıları Nedir? Nereli ve Kaş Yaşında?

Amin Abbasov Kimdir? Dizileri ve Şarkıları Nedir? Nereli ve Kaş Yaşında?

Son dönemlerin parlayan yıldızı Amin Abbasov genç yaşına rağmen kendinden sıkça bahsettirir olmuştur. Abbasov kimdir, nereli, kaç yaşında, dizileri ve şarkıları konusu yazımızın devamında..

Amin Abbasov Kimdir? Dizileri ve Şarkıları Nedir? Nereli ve Kaş Yaşında?

Amin Abbasov, Azerbaycan’da kazandığı ünün ve gösterdiği başarının ardından adını ülkemizde de duyurmaya başladı. Genç yaşına rağmen hızlı bir yükseliş yakalayan Amin Abbasov, sanat dünyasına hızlı giriş yapan isimlerden biri oldu.

Amin Abbasov Kimdir?

Evleniyoruz isimli şarkısı ile büyük bir başarı yakalayan Azeri şarkıcı, oyuncu, radyo spikeri, müzisyen ve seslendirme sanatçısı Amin Abbasov, ünü Azerbaycan’da doğup ülkemize kadar gelen isimler arasında yer almaktadır.

Farklı tarzı ve çok yönlü çalışmalarıyla henüz 20’li yaşlarında olmasına rağmen hızlı bir çıkış ve geniş bir hayran kitlesi edinen Abbasov, önemli sanatçılarla aynı sahnede yer alma imkanı bulduğu Nuri isimli Kanal D yapımı diziyle de ülkemizde boy göstermiştir.

Amin Abbasov Hayatı

10 Temmuz 1995 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de dünyaya gelen Amin Abbasov hayatı boyunca sanatla iç içe olma fırsatı yakaladı.

2010 senesinde bir radyo kanalı için sunuculuk yapmaya başlayan, Abbasov, uzun yıllar bu sektörde çalışmaya devam etti. Ülkesinde adının duyulması üzerine Türkiye’den aldığı davetlerle kendini ülkemizde de ispatlamaya gelen genç yıldız, böylece Nuri isimli dizisiyle Türk televizyon ekranlarına da girişini yaptı.

Amin Abbasov boyu 1,84 cm. olan bir sanatçı olarak genç kızların da beğenisini kazanırken, çalışmalarına hem Türkiye hem de doğum yeri olan Azerbaycan’da da aktif olarak devam etmektedir.

Amin Abbasov Kariyeri

2011 senesinde Tayfun Güneyer tarafından yönetmenliği üstlenilen; Oktay Kaynarca, Meltem Cumbul, Öykü Çelik, Asuman Dabak, Taner Rumeli ve Vural Çelik gibi usta oyuncuların yer aldığı Nuri dizisinde misafir oyuncu olarak Kanal D ekranlarında yer alması, Abbasov için sadece bir başlangıç oldu. Uzun süre boyunca Amin Abbasov dizileri haricinde reklamlarda da  boy gösterdi.

2016 senesinde müzik kariyeri için büyük bir atılımda bulunan Amin Abbasov albümü When the Comes ile büyük bir çıkış yakaladı. Sesini yalnızca kendi şarkılarına saklamayan sanatçı, albüm çalışmaları ve çıkış süreci boyunca farklı çizgi film karakterleri için de seslendirme sanatçılığı yapmaya devam etti.

When the Comes isimli albümünde yer alan ve albüme adını vermiş olan şarkı, 2017 senesine gelindiğinde MTV radyo ve televizyon kanalında en çok dinlenen şarkı olarak kayıtlara geçti. Türk haber kanalları içerisinde önemli bir konuma sahip olan BenguTürk TV, Amin Abbasov kimdir konulu geniş bir çalışmaya yer verdi.

Evleniyoruz isimli şarkısı sayesinde hayran kitlesini büyük ölçüde genişleten ve internet sitelerinde kayda değer tıklanma sayılarına ulaşan Abbasov, Evleniyoruz isimli hitine ek olarak Ağlama, Sana Ne, Olmuyor, Korkuyorum, Zengin Kalkışı, Neden Olmasın, Hayalperest gibi pek çok farklı çalışmaya imza atmış ve bu şarkılarıyla da genç yaşına rağmen başarı ve yeteneğini ispat etmiştir.

Amin Abbasov Albümleri
Hayalperest (2015)
Vibe (2016)
Geriye Dön (2016)
When the Comes (2016)
Private Love (2017)
Broken Soul (2018)
Gece Gündüz (2018)
Evleniyoruz (2018)
Amin Abbasov Dizileri
Nuri (2011)

Amin Abbasov Amin Abbasov Kimdir? Dizileri ve Şarkıları Nedir? Nereli ve Kaş Yaşında? Amin Abbasov Albümleri Amin Abbasov Dizileri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit olan Mehmetçiklerimizin kimlikleri belli olmaya başladı
Şehit olan Mehmetçiklerimizin kimlikleri belli olmaya başladı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Esed rejimini kınayan açıklama yaptı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Esed rejimini kınayan açıklama yaptı