Cüneyt Çakır İngiliz ve Hırvatların gündemine oturdu

Cüneyt Çakır İngiliz ve Hırvatların gündemine oturdu

Dünya Kupasında İngiltere - Hırvatistan maçını yönetecek olan Cüneyt Çakır, iki ülkenin de gündeminde yer aldı. Hem İngilizler hem Hırvatlar, atamadan dolayı memnun.

Cüneyt Çakır İngiliz ve Hırvatların gündemine oturdu

Cüneyt Çakır'ın İngiltere-Hırvatistan maçına atanması her iki ülkenin basınlarında geniş yer buldu. Dünya Kupası yarı final karşılaşmasını yönetecek olan deneyimli hakem için İngilizlerin bir nebze tedirgin olduğu gözlerden kaçmadı.

İNGİLİZ BASINI: 3 İNGİLİZ'İ ATAN HAKEM YARI FİNALİ YÖNETECEK

Çakır'ın daha önce yönettiği İngiliz ekiplerinin maçlarındaki kararları geniş yer kapladı. Daily Telegraph "Üç İngiliz futbolcuyu oyundan atan hakem yarı final maçını yönetecek" başlığıyla yayınladı.

"FERGUSON'U ÖFKE KRİZİNE SOKTU"

The Independent "John Terry'yi oyundan atan adam olan Cüneyt Çakır, İngiltere-Hırvatistan maçının hakemi" başlığıyla verdiği haberde "Çakır, Sir Alex Ferguson'u öfke krizine sokmuştu" ifadeleri kullanıldı.

"KATI-KURALCI TARZI VAR"

The Independent'ın analizi şöyle devam etti: "Cüneyt Çakır'ın çok katı ve kuralcı bir maç yönetme tarzı var. Mesafeleri ölçerken son derece titiz davranıyor. Aldatmaya yönelik hareketleri gözünden kaçırmıyor. FIFA ve UEFA'nın üst düzey hakemi kart kararlarında adil davranıyor ve kartlara son çare olarak başvurmaya çalışıyor."

"VAR TARTIŞMASININ ODAĞINDA YER ALMIŞTI"

Daily Express ise konuya farklı bir açıdan yaklaştı. Gazete "VAR tartışmasının odağındaki isim yarı final maçına verildi" başlıklı haberinde Arjantin-Nijerya arasındaki Dünya Kupası grup aşaması karşılaşmasına özel parantez açıldı. Nijerya'nın penaltı beklediği pozisyonda Çakır VAR'a baktığı ardından pozisyonda beyaz noktayı göstermediği, Afrikalı oyuncuların buna yoğun itiraz ettikleri ifade edildi.

"İNGİLTERE'NİN UĞURLU HAKEMİ"

The Sun İngiltere-Hırvatistan yarı final karşılaşması için yapılan atamayı 'Türk lokumu… İngiltere'ye uğurlu gelen Cüneyt Çakır yarı final maçına atandı' şeklinde yayınladı. Chelsea'den John Terry, Gary Cahill, Liverpoollu Steven Gerrard ve Manchester Unitedlı Luis Nani gibi isimleri kırmızı kartla cezalandırdığına dikkat çekildi.

"İNGİLTERE MEMNUN"

The Sportsman "İngiltere uğurlu gelen Cüneyt Çakır'ın yarı finale atanmış olmasından dolayı memnun. İngiltere Milli Takımı'nın daha önce beş maçını yönettiğine dikkat çekilen Çakır'ın idaresinde takımın hiç maç kaybetmediği vurgulandı.

HIRVAT BASINI: AVRUPA'NIN EN İYİ HAKEMLERİNDEN

Hırvatistan'ın Novi List gazetesi İngiltere-Hırvatistan Dünya Kupası yarı final maçı için gerçekleştirilen atamayı "Cüneyt Çakır Avrupa'nın en iyi hakemlerinden biri" şeklinde okuyucularına duyurdu. Hırvatistan'ın Sırbistan'ı 2-0 mağlup ettiği maçı yöneten isim olduğuna dikkat çekildi.

"İNGİLTERE'DEN ÇOK OYUNCU ATTI"

Gol internet sitesi Cüneyt Çakır'ın İngiliz kulüplerinden bir çok futbolcuyu geçmişte oyundan atmışlığının bulunduğunu hatırlatarak "İngiltere'den bir çok futbolcuyu oyun dışına gönderdi" ifadelerine yer verdi.

"İNGİLİZLER ÇAKIR'I SEVMİYOR"

24Sata internet sitesi de Cüneyt Çakır'ın İngiltere kulüpleri ve onların oyuncularıyla olan geçmeşini hatırlatma yoluna giden yayın organlarından bir tanesiydi. "İngiliz kulüplerinin kendisiyle travmatik tecrübeleri var" diye yazan internet sitesi "İngilizler titriyor. Maçı, onların pek hoşlanmadığı Türk hakem yönetecek" şeklinde ifadeler kullandı.

"İNGİLİZLER ÇAKIR KARARIYLA ŞOK OLDU"

Index internet sitesi "İngilizler, Hırvatistan maçına yapılan hakem atamasıyla şok oldu" ifadelerine yer verdi. "İngiltere'de Çakır'dan nefret edilir" sözlerinin de yer aldığı haberde İngiliz kulüplerinin maçlarındaki yönetimi nedeniyle ülkede bu yönde bir izlenim bulunduğu savunuldu.

Kaynak: Skorer

İngiltere Hırvatistan Rusya Dünya Kupası Cüneyt Çakır Yarı Final
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit olan Mehmetçiklerimizin kimlikleri belli olmaya başladı
Şehit olan Mehmetçiklerimizin kimlikleri belli olmaya başladı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Esed rejimini kınayan açıklama yaptı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Esed rejimini kınayan açıklama yaptı