STSO Seçiminin galibi Eken oldu

STSO Seçiminin galibi Eken oldu

Mustafa Eken ve Osman Yıldırım arasında kıyasıya devam eden rekabet sonrası Osman Yıldırım FETÖ'nün müdahalesi var diyerek istifa etti!

STSO Seçiminin galibi Eken oldu

Mustafa Eken ve Osman Yıldırım'ın yarıştığı STSO seçimlerinde düğüm bugün çözüldü.

STSO tarihinde ilk kez kıran kırana bir rekabet gerçekleşti. Osman Yıldırım ve Mustafa Eken'in başkanlık yarışı bugün son buldu. Özellikle sonucu belirleyecek 5 kişi arasından Güngör GÜLER, Çetin YILDIRIM ve Basri ÇOBAN isimlerinin ön plana çıktığı öğrenildi.

Mustafa Eken'in oy çoğunluğu ile seçimi kazanması haberinin ardından Osman Yıldırım, muhaliflerinin fotoğraflarını duvara asıp çeşitli suçlamalar ile ifşa ettikten sonra istifa ettiğini açıkladı.

Yıldırım, kendi listesinde yer alıp sonra karşı listeye geçen ve kendine muhalif olan kişilerin resimlerini duvara asıp, tek tek çeşitli suçlamalar ile ifşa ettikten sonra istifasını açıkladı. Resimlerle ifşa ettiği kişileri FETÖ'cü olmakla suçlayan Yıldırım yaptığı açıklamada,

"Hepinizin de bildiği üzere Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelik seçimlerimizi bugün yapacaktık. Dün ve bu gece yaşanan çirkinlikler, tüccarımıza yakışmayan, ahlaksızlıklar, tehditler, şantajlar yapılmıştır. Bu kişilerle aynı çatı altında bulunmak bile artık bizlere zul olmaktadır. 38 kişi resimlerde görülmektedir. Burada bizlerle olmayan ve giden arkadaşları sayıyorum." dedi.

Yıldırım daha sonra işaret ettiği her kişi ile ilgili bir takim iddialar ortaya atıp kişileri ifşa etti. Seçimlere FETÖ'nün müdahale ettiğini belirten Yıldırım,

"Bu nedenle Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ederek, Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan organ seçimlerinin incelenmesi ve bu organizasyonları yapanları FETÖ terör örgütü talimatıyla yaptıklarını kamuoyuna bildiriyor, savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu Truva atları ile aynı çatı altında bulunmaktan utanmamız nedeniyle Ticaret ve Sanayi Odasındaki tüm görevlerimizden yedeklerimize birlikte istifa ediyoruz." Şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardından Yıldırım ve ekibi oy kullanmadan STSO binasından ayrıldılar.

 

Mustafa Eken Osman Yıldırım STSO Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlık Seçimi Mustafa Eken stso başkanı oldu stso başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit olan Mehmetçiklerimizin kimlikleri belli olmaya başladı
Şehit olan Mehmetçiklerimizin kimlikleri belli olmaya başladı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Esed rejimini kınayan açıklama yaptı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Esed rejimini kınayan açıklama yaptı