İBB Başkanı Mevlüt Uysal: Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali görevden uzaklaştırdım

Zabıta memuruna bağırıp çağıran, ardından da tokat atarak bayılmasına sebep olan Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali'nin görevden uzaklaştırıldığı açıklandı.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal: Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali görevden uzaklaştırdım ismail ÇAKIR

İBB Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, emniyet şeridini ihlal ettiği gerekçesiyle zabıta memuru Kenan Fidan'a önce bağırıp çağırdı ardından tokatladı. Olay sonrası konuşan Kenan Fidan, "Çekici şoförüyüm. Emniyet şeridini kullanarak çalışıyorum. Görüntüleri herkes gördü. Ötesi gerisi yok" dedi.

Gazete Habertürk'ten Hasan Örnekoğlu'nun haberine göre; televizyon kanalları ve sosyal medyada yayılan görüntüler sonrası pek çok kişinin tepki gösterdiği şiddet görüntüleri üzerine İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Karali'nin görevden uzaklaştırıldığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Twitter hesabından açıklama yapan Uysal, "Zabıta kardeşimize yapılan çirkin muamele nedeniyle Zabıta Daire Başkanı'nı görevden uzaklaştırdım ve hakkında soruşturma başlattım. Vatandaşlarımız gerekli işlemlerin titizlikle yapılacağından emin olsunlar" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Iğdır'da lastiği patlayan askeri araç takla attı 4 asker yaralandı
Iğdır'da lastiği patlayan askeri araç takla attı 4 asker yaralandı
TSK'yı tehdit eden Salih Müslim şimdi yalvarıyor
TSK'yı tehdit eden Salih Müslim şimdi yalvarıyor "Bizi Ne Olur Kurtarın!" ver mehteri ver!