Kalp Krizi geçiren İTO Başkanı İbrahim Çağlar son yolculuğuna uğurlanıyor

Kalp Krizi geçiren İTO Başkanı İbrahim Çağlar son yolculuğuna uğurlanıyor

Kalp krizi sonrası hayatını kaybeden İTO Başkanı İbrahim Çağlar son yolculuğuna uğurlanıyor.

Kalp Krizi geçiren İTO Başkanı İbrahim Çağlar son yolculuğuna uğurlanıyor

Kalp Krizi geçiren İTO Başkanı İbrahim Çağlar yaşamını yitirdi. Cenazesi son yolculuğuna uğurlanmak üzere, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nden kaldırılıyor.

Tabutu üzerinde kabe örtüsü bulunan İTO Başkanı İbrahim Çağlar için cenaze töreni düzenleniyor. 

Cenazeye iş dünyasından çok sayıda isim katılırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da katılıyor. Öte yandan İbrahim Çağlar'ın naaşının bulunduğu tabutun üzerine kabe örtüsünün serildiği görüldü.

Çağlar'ın cenazesi ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Sahrayıcedit Aile Kabristanı'nda toprağa verilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Çağlar'ın cenaze namazına katıldı.

Erdoğan, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından yaptığı konuşmada, sözlerine, "Öncelikle değerli kardeşim İbrahim Çağlar'a tekrar Allah'tan rahmet diliyoruz. Rabbim taksiratını hasenata tebdil etsin. Cennetiyle cemaliyle müşerref kılsın." diyerek başladı.

Erdoğan, "Benim sadece bir kaç cümlem olacak, biz siyasette özellikle son dönem bu yola İbrahim kardeşimizle beraber çıktık. Biz siyasette bu yolda yürürken kendileri de sivil toplum kuruluşları olarak, Türkiye'nin en önemli bir kuruluşu İstanbul Ticaret Odası'na başkan oldu. Fakat irtibatlarımız, ilişkilerimiz kesilmedi." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çağlar'ın inançlı, imanlı biri olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: 

"Rabbim inanıyorum ki attığı bu adımlarda inşallah taksiratını hasenata tebdil edecektir. Tüm ailesine başsağlığı diliyorum. Camiamıza, iş dünyasına başsağlığı diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun ama biz şunu biliyoruz; biz kaza ve kadere iman etmiş insanlarız. Ne zaman, nerede, nasıl geleceği belli olmayan bir sürecin içerisindeyiz. Aslolan mümin olarak, Müslüman olarak her an ölümle beraber yaşadığımızı bilmek, ölümü öldürmek. Aslolan bu. Ben tekrar tüm dostlarımıza, sevenlerimize başsağlığı diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah."

İTO İTO Başkanı İbrahim Çağlar İbrahim Çağlar yaşamını yitirdi Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit olan Mehmetçiklerimizin kimlikleri belli olmaya başladı
Şehit olan Mehmetçiklerimizin kimlikleri belli olmaya başladı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Esed rejimini kınayan açıklama yaptı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Esed rejimini kınayan açıklama yaptı