Yine Bir İnsanlık Dramı; Eğer 10.000 Dolar bulamazlarsa...

Yine Bir İnsanlık Dramı; Eğer 10.000 Dolar bulamazlarsa...

Kastamonu'da yaşayan 47 yaşındaki Latife Sabitoğlu yakalandığı tüberküloz hastalığından dolayı ameliyat için 10.000 dolar bulmaz ise yaşamı sona erecek.

Yine bir insanlık dramı ve yine bir acının öyküsü daha. Kastamonu'da yaşayan iki çocuk annesi Latife hanım, tam 23 yıldır tüberküloz hastalığı ile mücadele ediyor. İki çocuk birde torun sahibi olan genç kadının dramı bundan 23 yıl önce tüberküloza yakalanması ile başlamış. Ankara ve İstanbul'da tedavilere olumlu yanıt alamayan talihsiz kadın; Son olarak Yedikule ve Kartal Koşuyolu Göğüs Hastalıkları Hastanesine gitti. Ancak buradaki doktorların toplu olarak istifa edip başka özel bir hastaneye geçtiğini öğrenince, buradan emekli olmuş başka bir profesör ile görüşmeye karar verdi. Gaziosmanpaşa'da bu doktor ile görüşen Latife Hanım'a KOAH teşhisi konulduğu ve acilen ameliyat olması gerektiği söylendi. Ancak bir problem vardı. Profesör'ün bahsettiği bu ameliyatın maliyeti 10.000 dolar civarı idi. Dünyası kararan Latife Hanım; Kastamonu'ya geri döndü. Şimdi ise yetkililerden yardım elini bekliyor. Eğer Latife hanım 10.000 dolar bulamaz ise 2 çocuk annesiz ve bir torunda anneannesiz kalacak.

"Allah Büyüktür ve 23 yıldır bu dert ile uğraşıyorum" diyen Latife Hanım Devlet büyüklerinden yardım beklediğini aski takdirde öleceğini belirtiyor. İki çocuk ve bir torunun büyük acı içinde olduğunu belirten Latife Hanım, tek dileğinin bu hastalıktan kurtulmak olduğunu ve bu hastalık yüzünden hiçbir iş yapamadığını dile getiriyor. 23 yıldır pazara gidemediğini,dışarı çıkamadığını, torunları ve evlatlarının yanında mümkün olan en az süre kaldığını belirten talihsiz kadın; "Bu hastalık hayatımı kararttı. Pazara gitmek istesem gidemiyorum. Veya başka bir işim olduğu zaman dışarıya çıkamıyorum. Evladıma ve torunlarıma hiçbir şey alamıyorum. Ama Allah (C.C.) 23 yıldır bana güç kuvvet veriyor. Ayakta kalıyorum. Tek dileğim şu hastalığı yenmek. Eğer yenersem bana yardımcı olan kişinin ellerini ayaklarını öpeceğim" diyor.

Önceki ve Sonraki Haberler