Türkiye'nin Yarısı Facebook Kullanıyor!

Türkiye'nin Yarısı Facebook Kullanıyor!

Sosyal medya platformlarının en popüler olanı Facebook tüm dünya ülkelerinde ilk tercih edilen sosyal medya alanı olarak gözüküyor. Türkiye'de Facebook'un kullanımı ise yaklaşık 30 milyon.

Sosyal medya platformlarının en popüler olanı Facebook tüm dünya ülkelerinde ilk tercih edilen sosyal medya alanı olarak gözüküyor. Türkiye'de Facebook'un kullanımı ise yaklaşık 30 milyon. Hemen hemen herkesini nelinin altında olan bilgisayar, tablet yada akıllı telefonların bir numaralı kullanım aracı sosyal medya siteleri olarak gözüküyor. Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformlarının kullanıcıların tercih sebebi olması Facebook yetkililerini de harekete geçirdi.

 

Facebook yaptığı incelemelerde Türkiye nüfusunun yarısı kadar kısmına hitap ettiklerini ve Türkiye'den siteye giren kullanıcı sayısının 30-35 milyon civarında olduğunu belirttiler.

Neden bu kadar çok tercih edildiklerini çok yalın bir dile ile anlatan yetkililer insanalrın kolay erişebileceği, ne aramak istiyorlarsa ona ulaşmak için yeterli imkanlarının olduğu ve istenilen bilgiye çabucak ulaşılması konusunda kolaylık sağlandığı için tercih edildiklerini ifade etti. Facebook'u diğer platformlardan ayıran en önemli özelliğin de insanların birebir iletişimlerinin had safhada olması olduğunu söyleyen yetkililer çalışanların neredeyse her gün güncelleme yapmak gibi bir ihtiyaçları oluyor, alınan verileri saklama gibi bir enişemiz hiçbir zaman olmadı ancak diğer sosyal medya sitelerinde güvenlik açıkları her geçen gün artıyor ve bu da bizim işlevselliğimize katkı sağlıyor açıklamalarında bulundu. Facebook dünya üzerinde milyarlarca kullanıcıya sahip olsa da en yoğun kullanıldığı ülkeler içerisinde Türkiye ilk 5 sıra içerisinde yer alıyor. Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri'nin başı çektiği listenin yayımlanma tarihi ise 2 Ocak oalrak ifade edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler