TÜİK: Asgari ücret 1599 TL olmalı

TÜİK: Asgari ücret 1599 TL olmalı

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun (TİSK) bugün yapılan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda konuştu ve 1300TL asgari ücretin normal işlerde olabilecek olduğunu ancak ağır işlerde derhal 1599TL olması gerektiğini bildirdi, bunun ardından Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun (TİSK) tarafından ''normal işlerde 1300TL, ağır işlerde ise 1599TL olmasını talep ediyoruz, işçilerimizin daha da fazla güç ve emek harcadığı işler için 1300TL yetersiz bir rakam'' açıklaması yapıldı. Bunun hemen ardında

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun (TİSK) bugün yapılan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda konuştu ve 1300TL asgari ücretin normal işlerde olabilecek olduğunu ancak ağır işlerde derhal 1599TL olması gerektiğini bildirdi, bunun ardından Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun (TİSK) tarafından ''normal işlerde 1300TL, ağır işlerde ise 1599TL olmasını talep ediyoruz, işçilerimizin daha da fazla güç ve emek harcadığı işler için 1300TL yetersiz bir rakam'' açıklaması yapıldı. Bunun hemen ardından iş veren sendikaları da karara tepki gösterdi. Sendikalar ve patronlar ''1300TL olursa bile kendimiz veremeyiz'' diyerek işçileri çıldırttı. Genel olarak çalışan insanların yarısının asgari ücretle çalıştığı ve bunun hakları olduğunu bildirdi.

 

Hemen ardından ise gereken yeni açıklamalar yapıldı ve bunun konuşulması gereken bir karar olduğu ve hemen karar verilmemesi gerektiğini açıkladı, şirketlerde çalışanların bedavadan daha yüksek para almasına ise gereken tepki gösterildi.

Önceki ve Sonraki Haberler