TEOG 3 soruyu iptal edebilir!

TEOG 3 soruyu iptal edebilir!

TEOG tarafından yeni bir dava daha açıldı ve açılan dava sonucunda TEOG hakkında 3 adet yeni bir iptal davası daha açılacak olduğu bildirildi. TEOG davasından hemen sonra mahkeme soruları değerlendirmeyi etkin bir şekilde aktif hale getirecek olduğu öne sürüldü. TEOG davasında ortaya çıkan 3 yeni soru iptalinin genel anlamda 3+ puan katacak olduğu da iddialar arasında yer aldı. Ancak daha önce sorularda ve TEOG sorularında yapılan iddialarda genel anlamda soruların tam anlamı ile beraber yanlış olduğu iddia

TEOG tarafından yeni bir dava daha açıldı ve açılan dava sonucunda TEOG hakkında 3 adet yeni bir iptal davası daha açılacak olduğu bildirildi. TEOG davasından hemen sonra mahkeme soruları değerlendirmeyi etkin bir şekilde aktif hale getirecek olduğu öne sürüldü. TEOG davasında ortaya çıkan 3 yeni soru iptalinin genel anlamda 3+ puan katacak olduğu da iddialar arasında yer aldı. Ancak daha önce sorularda ve TEOG sorularında yapılan iddialarda genel anlamda soruların tam anlamı ile beraber yanlış olduğu iddia ediliyor.

 

Soruların daha önce hiç bu kadar sorun olmadığına dikkat çeken uzmanlar ise bu ve buna benzer soruların iptal olmasında herhangi bir sakınca görmediklerini soruların iptal olmasının öğrencileri de bundan sonra pek fazla etkilemeyecek olduğu gittikçe sistemin SBS oranlarına göre daha başarılı ve daha aktif bir hal alarak daha kolay hale geldiğini belirtiyorlar.

Önceki ve Sonraki Haberler