Şükran Günü: Apple kullanıcıları her gördüğünü satın alma gücüne sahip

Şükran Günü: Apple kullanıcıları her gördüğünü satın alma gücüne sahip

Şükran Günü Amerika'da bir kaç E-Ticaret sitesinde gerçekleşti ve milyarlarca kattrilyonlar kazanıldı, peki ama bu kadar ödemeyi kim nasıl yaptı? Türkler para yok diyor da nasıl alıyorlar? Bu soruya Amerika'lı E-Ticaret zincirlerinden yanıt geldi. Ebay, Amazon, Aliexpress ve DealExtreme verilerine göre en Şükran Günü'nde yapılan alışverişlerin mobil üzerinden %79 oranla satın alımın Apple iOS işletim sistemine sahip cihazlardan yapıldığı açıklandı ve zincirler bunun üzerine en çok Apple cihaz kullanıcıların

Şükran Günü Amerika'da bir kaç E-Ticaret sitesinde gerçekleşti ve milyarlarca kattrilyonlar kazanıldı, peki ama bu kadar ödemeyi kim nasıl yaptı? Türkler para yok diyor da nasıl alıyorlar? Bu soruya Amerika'lı E-Ticaret zincirlerinden yanıt geldi. Ebay, Amazon, Aliexpress ve DealExtreme verilerine göre en Şükran Günü'nde yapılan alışverişlerin mobil üzerinden %79 oranla satın alımın Apple iOS işletim sistemine sahip cihazlardan yapıldığı açıklandı ve zincirler bunun üzerine en çok Apple cihaz kullanıcılarının satın alım yaptığı ve güce sahip olduğunu maddi açıdan da Apple kullanıcılarının %61 oranında Android kullanıcılarına oranla daha fazla önde olduklarını açıkladı.

 

Android %19 satın alım yaparken ve bu kadar güce sahip olurken Apple iOS işletim sisteminin alım ve satım gücünün bu kadar fazla olması baya bir dikkat çekti, bakalım her iki cihaz sahibi kullanıcılar gelecek sene görülecek.

Önceki ve Sonraki Haberler