Sosyal Medya Yasakları Başlıyor!

Sosyal Medya Yasakları Başlıyor!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Sema Ramazanoğlu yaptığı açıklama da 12 yada 16 yaş altındaki çocukların sosyal medya kullanmasının yasaklanacağını ifade etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Sema Ramazanoğlu yaptığı açıklama da 12 yada 16 yaş altındaki çocukların sosyal medya kullanmasının yasaklanacağını ifade etti. Sema Ramazanoğlu katıldığı canlı yayında sosyal medya kullanımının günümüz dünyasında çok önemli bir yere sahip olduğunu ancak çocuk yasştaki kullanıcıların bu durumu suistimal ettiklerini ifade ederken 12 yada 16 yaş altı olup olmayacağı üzerinde henüz net bir karar olmadığını ancak bu konu üzerinde gerekli çalışmaların ilgili birimler tarafından yürütüldüğünü belirtti. Sema Ramazanoğlu çocukların sosyal medya kullanımı konusunda oldukça bilinçsiz şekilde hareket edebildiğini ve bunun sonuçlarının çok ağır olduğunu bu yüzden de sosyal medya kullanımında aktif oalrak eğitim programı üzerinde de çalıştıklarını belirtti.

 

Twiiter, Facebook ve Youtube üzerinde olacak olan yasakların henüz ne şkeilde ve nasıl kıstaslar ile belirleneceği henüz son halini almamışken detaylı bilgi vermenin doğru olmayacağı ifade edilse de belirli kurallar dahilinde bu suistimalin önüne geçileceğini söyledi. İnternet kullanımı konusunda bilişim suçları ile de ortak projeler yürüttüklerini söyleyen Ramazanoğlu en büyük görevin yine ailelere düştüğünü ve çocukların eğitimleri konusunda ebeveynlerin önemli bir role sahip olduklarını kaydetti. 2016 yılı içerisinde son bir değerlendirme toplantısı yapıp belirli platformlarda yasaklamanın kademeli olarak uygulanacağını da ifade eden Ramazanoğlu bu durumun bu noktaya gelmesini kimse arzu etmese de çocuklarımızın bilinçli şekilde yetişmesi için bunun şart olduğunu belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler