Son Dakika 14 Mayıs 2023 Seçim sonuçları Kemal Kılıçdaroğlu mu Recep Tayyip Erdoğan mı önde?

Son Dakika 14 Mayıs 2023 Seçim sonuçları Kemal Kılıçdaroğlu mu Recep Tayyip Erdoğan mı önde?

Son dakika 14 mayıs 2023 seçim sonuçları gelmeye başladı. YSK'nın 21:00'e kadar seçim yasağı var açıklamasına rağmen sonuçlar gelmeye başlıyor. Peki Recep Tayyip Erdoğan mı Kemal Kılıçdaroğlu mu önde?

Son Dakika 14 Mayıs 2023 pazar Cumhurbaşkanı seçim sonuçları açıklandı mı? Son dakika olarak gelen bilgiler sonrası ilk sonuçlarda merakla bekleniyor!

İlk sonuçlar geliyor!

YSK, 21:00'a kadar yasak koyduğu seçim sonuçları yine sosyal medyadan gelmeye başladı. Açılan sandık ve son durumu ilk paylaşan AKP yakınlığıyla bilinen haber sitesi ensonhaber ve CHP'li eski milletvekili Eren Erdem yaptığı paylaşımlarla duyurdu!

Eren Erdem: açık ara öndeyiz

ere.jpg

İlk olarak Eren Erdem, ilk 147 sandık Kılıçdaroğlu ezici farklı önde açıklaması sonrası hemen ardından Diyarbakır'dan gelen sonuçlara göre açık ara öndeyiz çıkışı yaptı. Bu çıkış sonrası Ak Parti tarafından da açıklama gecikmedi.

Serkan Kalemciler açıklama yaptı!

ser.jpg

Serkan Kalemciler açılan sandık oranlarını 0.60 olarak açıkladığı ilk sonuca göre Recep Tayyip Erdoğan'ın 71.97, Kemal Kılıçdaroğlu 24.02 ve Sinan Oğan'ın 3.49 olarak açıkladı. Serkan Kalemciler sonucları nereden açıkladığı merak konusu oldu.

Anka haber ajansı da bir sonuç açıkladı!

Anka haber ajansından gelen ilk bilgi

Artvin : Kemal Kılıçdaroğlu % 78

Recep Tayyip Erdoğan %18,8

Sinan Oğan % 1,7

Gever (Yüksekova) Orman Mahallesinde açılan ilk sandıkta sonuç aşağıdaki gibidir.

Toplam :288
Kılıçdaroğlu: 279
Erdoğan : 9

Türkiye rekor kırdı!

Türkiye tüm seçimlerinden daha fazla sayıda katılım sağladığı bir seçimi geride bıraktı! Yüzde 93,6 seçim katılım oranıyla Türkiye tarihinde rekor kırıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler