Sivilce her yaşta ortaya çıkabilir

Sivilce her yaşta ortaya çıkabilir

Uzmanlar özellikle kış aylarında artış gösteren sivilcelerin akne sorunu olarak yer aldığını ve erkeklerde surat bölgesinde daha az olduğu yönünde ifadeler kullandı. Buna ek olarak kadınların suratlarında daha fazla kırmızı sivilce olduğunu ve kışın olan sivilcelerin %180 oranında artış gösterdiğini açıkladılar. Buna ek olarak gelen bilgilerde akne sorununa karşı her hastanın Zoretanin ve Roaccutane isimli hapları kullanmak istedikleri ancak cildiye uzmanlarının buna asla izin vermeyecek ve reçete etmeyecek

Uzmanlar özellikle kış aylarında artış gösteren sivilcelerin akne sorunu olarak yer aldığını ve erkeklerde surat bölgesinde daha az olduğu yönünde ifadeler kullandı. Buna ek olarak kadınların suratlarında daha fazla kırmızı sivilce olduğunu ve kışın olan sivilcelerin %180 oranında artış gösterdiğini açıkladılar. Buna ek olarak gelen bilgilerde akne sorununa karşı her hastanın Zoretanin ve Roaccutane isimli hapları kullanmak istedikleri ancak cildiye uzmanlarının buna asla izin vermeyecek ve reçete etmeyecek olduğunu bildirdi.

 

Akne tedavisinde her ne kadar fazla olursa olsun %100 başarılı tedavi olarak Zoretanin ve Roaccutane kullanıldığına değinen uzmanlar bu ilaçların sadece çok fazla yağlı cilt sorunundan ortaya çıkan suratı veya sırt bölgesini kaplayan sivilcelerde verebilecek olduklarını dile getiriyor.

Önceki ve Sonraki Haberler