Rusya nükleer başlık atarsa Türkiye etkilenir mi?

Rusya nükleer başlık atarsa Türkiye etkilenir mi?

Rusya'nın bugün yeni yaptığı açıklamalarda ''umarız Suriye için nükleer silah kullanmaya gerek olmadan hallederiz'' açıklamasında bulunuldu. Bu açıklama sonrası TC'ye çok kısa bir süren mesafede yer alan Suriye'ye atılacak kuvvetli bir nükleer başlığın kanser sorunlarına TC'de neden olabilecek olduğuna değinildi. Putin nükleer başlığın kullanılmasında daha önce herhangi bir sakınca görmediklerini sürekli olarak dile getirmiş ancak daha sonrasında 3 binden daha fazla nükleer yakıt başlığına sahip olduklarını

Rusya'nın bugün yeni yaptığı açıklamalarda ''umarız Suriye için nükleer silah kullanmaya gerek olmadan hallederiz'' açıklamasında bulunuldu. Bu açıklama sonrası TC'ye çok kısa bir süren mesafede yer alan Suriye'ye atılacak kuvvetli bir nükleer başlığın kanser sorunlarına TC'de neden olabilecek olduğuna değinildi. Putin nükleer başlığın kullanılmasında daha önce herhangi bir sakınca görmediklerini sürekli olarak dile getirmiş ancak daha sonrasında 3 binden daha fazla nükleer yakıt başlığına sahip olduklarını açıklamıştı.

 

Buna ek olarak nükleer başlıkların bu kadar kısa bir sürede yer almasının nedeni ve atılması durumunda uzmanlara göre insanlar uzun vadede kanser sorunları kısa vadede ise ortalama olarak solunum sorunlarına ve baş ağrısı sorunlarına neden olabilecek olduğunu öne sürdü.

Önceki ve Sonraki Haberler