O isimden Emre'ye fırça: Kendine gel

O isimden Emre'ye fırça: Kendine gel

A Milli Takım kaptanı Mehmet Topal, Hırvatistan maçında Fatih Terim ile tartışan genç oyuncu Emre Mor'a uyarılarda bulundu.

Son dönemde yaşananların ardından ‘sorun yumağının’ iyice büyüdüğü Milli Takım’da şimdi de Emre Mor krizi patlak verdi.

Dünya futbolunun yeni yıldız adayı olarak gösterilen 19’luk yetenek, Hırvatistan maçında 84. dakikada oyundan alınırken önce su şişelerini tekmelemiş ardından el kol hareketleri yaparak Fatih Terim’in kararına tepki göstermişti.

SOYUNMA ODASINA GÖNDERMİŞTİ

Bu davranış sonrası Terim, “Ne yapıyorsun! Bunları görmedim zannetme. Üstünü giyin ve soyunma odasına git” diyerek öğrencisini kulübeden kovmuştu. Soyunma odasında önce Terim’in sert uyarılarından nasibini alan Emre, ardından kaptan Mehmet Topal’ın hışmına uğradı.

KENDİNE GEL EMRE

Habertürk'ün haberi,ne göre; Yapıcı bir konuşma yapan Emre Mor’a bir ağabey gibi nasihat veren kaptan Topal, “Kendine gel. Bu yaşananlar hiç hoş değil. Bu tarz fevri davranışlar hem sana hem de bu takıma zarar verir. Bu bir ekip işi ve biz bir takımız. Futbolda bu tip şeyler olur. Gerekirse ben de oyundan çıkarım. Pas alamadığın için kendi takım arkadaşlarından şikayetçi olman da hiç doğru bir davranış değil. Ben tüm takım arkadaşların adına konuşuyorum. Yaptığın davranış hem takıma ve hem de hocana saygısızlık” ifadelerini kullandı.

HEPİMİZİ ÜZDÜN

Mehmet Topal daha sonra şunları söyledi: "Bu tip olayları bir daha görmek istemiyoruz. Seni çok seviyoruz ancak hepimizi üzdün. Nice yıldızlar bu formayı giydi ancak hiçbiri oyundan çıkarken, böyle tepki vermedi. Ama yine de her hatadan ders çıkarmak gerek. Bunu gençliğine veriyoruz. Kendine çeki düzen vermen şart. Kafanı topla, Ukrayna ile İzlanda maçlarında kampa öyle gel."

Önceki ve Sonraki Haberler