Meral Akşener MHP'den ihraç edildi

Meral Akşener MHP'den ihraç edildi

MHP Disiplin Kurulu Meral Akşener'i ihraç etti.

MHP Disiplin Kurulu Meral Akşener'i ihraç etti.

Yeniçağ’a kurulan kumpasta sıcak gelişmeler yaşanıyor. 

Olayın yaşandığı ilk dakikalardan itibaren tek bir açıklama yapmayan MHP Genel Merkezi, genel başkan adayı Meral Akşener’in gazetemizin Ankara Bürosu’na geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğu dakikalarda “ihraç” kararı alındığını açıkladı.

MHP Disiplin kurulundan yapılan açıklamaya göre Meral Akşener partiden ihraç edildi.
Akşener’in bu gayri hukuki süreci yargıya taşıyacağı bildirildi. 

İhracı istenen Çağrı Heyeti’nin 3 üyesi hakkında kesinleşmiş bir karar olmadığı ve ihraç sürecinin devam ettiği açıklandı 

MHP’den yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 11., 79. ve 81. maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması istemiyle Merkez disiplin Kurulu’na sevk edilmiş bulunan Meral Akşener hakkında düzenlenen disiplin soruşturması dosyası münderecatı Merkez Disiplin Kurulunca müzakere edilmiş, müzakereler sonucunda yapılan gizli oylama ile, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul ili, Üsküdar İlçesi Teşkilatı üyesi Meral Akşener’in Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 78/4 – (c), (e), (g), (h) ve (i) maddeleri uyarınca parti üyeliğinden “Kesin çıkarma” cezası ile cezalandırılmasına 08.09.2016 tarihinde oy birliği ile karar verilmiştir.

Ayrıca çağrı heyeti üyeleri Ayhan Erel, Ali Sağır ve Mehmet Bilgiç hakkındaki disiplin soruşturması da eksik evrak ikmali sonrasında ileriki bir tarihte sonuçlandırılacaktır. Kamuoyuna duyurulur.” 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler