Makine maliyetlerini yüzde 45 azaltan uygulama

Makine maliyetlerini yüzde 45 azaltan uygulama

Elektrikli el aletleri, bağlantı sistemleri ve diğer teknolojiler dahil olmak üzere inşaat sektörü için yenilikçi çözümler sunan Hilti, şantiyelerde verimliliği ve güvenliği artırmak için tasarlanmış geniş ürün yelpazesinin yanı sıra maliyetleri azaltan u

İnşaat şirketleri, eksik ekipmanların izini sürmek için ayda ortalama 100 saat harcarken, yinelenen aletleri ve sarf malzemelerini satın almanın maliyeti de hızla artıyor. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren profesyonellerin ekipmanlarını yönetmek ve araç parkını optimize etmek içinse devreye Hilti’nin dijital çözümleri giriyor. Hilti El Aleti Parkı Yönetimi’nin karmaşık şantiye süreçlerini daha kolay hale getirdiğini söyleyen Hilti Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmetcan Tufan, bu sistemin makine maliyetlerini yaklaşık yüzde 45 oranında azaltırken kârlılığı da artırdığını belirtti.

Tüm süreç şeffaf bir zeminde en verimli haliyle ilerliyor

El aletlerinin ilk satın alma maliyetinin sadece görünen kısım olduğuna dikkat çeken Mehmetcan Tufan; “Satın alma maliyetlerinin arkasında tamir masrafları, yönetim maliyetleri, yedek el aletleri, tamir gecikmeleri, ikame el aletleri, kayıp el aleti maliyetleri de bulunuyor. İşin tüm bu gizli harcamaları hem süreçlerin aksamasına hem de bütçenin giderek artmasına yol açıyor. Ekipmanı takip etmek, gereksiz araç ve sarf malzemeleri satın almak için zaman harcamak, dünya çapında her yıl yüzlerce saate ve binlerce dolara varan israfa neden oluyor. Bu noktada Hilti olarak aylık bir ücret karşılığında sunduğumuz El Aleti Parkı Yönetimi, ihtiyaca göre satın alma ve maliyetleri optimize etme fırsatı sunuyor. Esneklik, verimlilik ve şeffaflık üzerine kurgulanan bu sistemde, inşaat profesyonelleri tüm el aleti parkını kontrol altına alarak süreçlerini kendi belirlediği sınırlar çerçevesinde yürütebiliyor. Öncelikle el aleti parkını proje ihtiyaçlarına göre optimize edebildiği için esnek davranabiliyor. Verimliliğini artırmak için en son teknolojilerden yararlanabiliyor. Ayrıca tüm el aleti ve ekipmanlarını tek bir tuşla yönetebiliyor. Böylece tüm süreç şeffaf bir zeminde en verimli haliyle ilerliyor” dedi.

3 yıl ücretsiz tamir masrafından kiralamaya kadar birçok avantaj sunuyor

El Aleti Parkı Yönetimi sayesinde müşterilerinin şantiyedeki el aleti optimizasyonunu sağlamanın yanı sıra kısa dönem el aleti kiralama hizmeti de verdiklerinin altını çizen Mehmetcan Tufan; “Bu uygulamamız kullanıcılara birçok avantaj sunuyor. Bunlardan bir tanesi müşterilerimiz, ürünlerin tüm kullanım süresi boyunca ücretsiz, hızlı ve kaliteli tamir hizmetinden yararlanabiliyor. Bir diğeri kiralama imkânı bu avantaj sayesinde gereksiz harcamalar rafa kalkıyor. Hilti el aletlerini ihtiyaçlarına göre kiralayan müşterilerimiz, nadiren kullanılan el aletlerine büyük yatırım yapma masrafından kurtuluyor. En önemlisi de gereğinden fazla el aleti stoğu yapmak zorunda kalmıyor. Tüm bunlara ek olarak müşterilerimiz, geriye dönük garanti hizmetlerinden de faydalanabiliyor. İki yaşından küçük Hilti el aletlerini El Aleti Parkı Yönetimi’ne ekleyerek aynı hizmetlerden yararlanabiliyor” şeklinde konuştu.