Kar Yağışı Eğitimi Vurdu!

Kar Yağışı Eğitimi Vurdu!

İstanbul'da kar yağışının yüksek kesimlere düşmeye başlamasının ardından vatandaşları da tatlı bir telaş sardı. Çarşamba günü şiddetli şekilde başlayan kar yağışından dolayı Perşembe günü de okulların tatil olması bekleniyordu.

İstanbul'da kar yağışının yüksek kesimlere düşmeye başlamasının ardından vatandaşları da tatlı bir telaş sardı. Çarşamba günü şiddetli şekilde başlayan kar yağışından dolayı Perşembe günü de okulların tatil olması bekleniyordu. Perşembe günü okulların tatil olması ile birlikte yılbaşı ile birleşecek olan uzun tatil günleri de öğrenciler arasında heyecana sebep oldu. Toplam 5 güne çıkacak olan tatil süresinin öğrencileri memnun ettiği kadar öğretmenler açısından dao ldukça önem taşıyacak. Etkili kar yağışı bekleyen Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise vatandaşları don ve buzlanmaya karşı vatandaşları uyarma yoluna gitti.

Uzun zamandır yağması beklenen kar yağışı İstanbul'a geldi. 3 gün boyunca etkili olacak olan kar yağışının yurdu ne zaman terk edeceği ise bilinmiyor. Yeni yıl haftasına sis ve soğuk hava dalgası ile başlayan Marmara bölgesi önümüzdeki günlerden itibaren daha yoğun kar yağışlı havanın etkisi altında olacak. Yeni yıl ile beraber kar yağışının etkili olacağı İstanbul'da ise yeterli önlemlerin alındığı yetkililer tarafından açıklandı. Ana alterlerde bulunan yolların sürekli olarak temizleneceği ve kum ve tuz döküleceği açıklanırken yeni yıl gecesi ise önlemlerin iki katına çıkması bekleniyor. Şehir dışına çıkan insanların da yavaş yavaş İstanbul'a dönmesi ile birlikte iyice artacak olan yoğunluğun kar yağışı ile beraber zirve noktaya çıkması beklenirken yetkililerin hazırlıkları ise hız kesmeden devam ediyor. Kar temizleme araçlarının özellikle gişeler kısımlarında hazır olarak bekletildiği gözlemlenirken iç noktalarda ise kar temizleme ekipleri yerlerini almış durumda.

Eğitimi de vuran kar yağışı okulları birçok il ve ilçede tatil ederken 4 günlük tatilin ardından öğrenciler ise soluğu kar topu savaşlarında aldı.

Önceki ve Sonraki Haberler