İnternetten En Çok İndirilen Dizi hangisi?

İnternetten En Çok İndirilen Dizi hangisi?

İnternet üzerinden dizi indirenlerin ilk tercihi Game of Thrones olurken, Amerikan yapımı dizi adeta indirilme rekoru kırıyor. İkinci sırada ise Walking Dead yer alıyor.

İnternet üzerinden dizi indirenlerin ilk tercihi Game of Thrones olurken, Amerikan yapımı dizi adeta indirilme rekoru kırıyor. İkinci sırada ise Walking Dead yer alıyor. Amerikalı dizilerin idirlme oranlarını açıkladığı site bu sene de internet üzerinden en çok tıklanıp indirilen diziyi açıkladı. Milyonların ilgi ile izlediği Game of Thrones geçen sene olduğu gibi 2015'te de liderliği kimseye bırakmazken bu diziye en çok yaklaşan ise Wlaking Dead oldu. Torrent üzerinden yapılan indirmelerin değerlendirildiği araştırmada yetkililerin bir sürprizle karşılaşmadıkları da ifade edildi. Uzun zamandır beklenen Game of Thrones'un eski sezonları da oldukça ilgi görürken sürekli indirme bazında ise liderlik Walking Dead adlı diziye gitti. En çok indirilen korsan dizi olma yolunda adeta rekor kıran Game of Thrones ve Wlaking Dead'i izleyen üçüncü dizi ise The Big Bang Theory oldu. Arkasından gelen Arrow ve The Falsh dizileri ise ilk 5'e girmeyi başarsa da ilk üç sırada olan diziler kadar ilgi görmedi. Yaklaşık 5 sene öncesine kadar sadece Lost'un olduğu listede bu sene farklı dizilerin de varlığını hissettirmesi Amerika'da yapımı devam eden diziler için de bir teşvik payı mı yoksa geri adım olarak mı nitelendiriyor bilinmese de korsan bazlı indirmenin çoğu ülkede illegal olduğu da kesin.

Game of Thrones'un internetten korsan olarak indirilme sayısı 14,4 milyon olurken, ikinci sırada yer alan Wlaking Dead adlı zombi dizisi ise yaklaşık 7 milyon kez kullanıcılar tarafından indirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler