Hıncal ULUÇ  bu rezalete el koyun dedi

Hıncal ULUÇ bu rezalete el koyun dedi

Futbol Duayeni Hıncal Uluç Başbakan'a seslenerek bu rezalete el konulmasını istedi.

Sabah Gazetesi yazarlarından Hıncal ULUÇ, geçtiğimiz günlerde oynanan Türkiye Ukrayna maçında sahaya çıkan formalara isyan etti.
Türkiye Futbol fedarasyonu Başkanı Yıldırım DEMİRÖREN'i yetkisiz bir kişi olarak değerlendiren ULUÇ, Milli Takım'da bayrağımın renkleri Kırmızı Beyaz'ın ısrarla ve inatla unutulması, adeta unutturulmaya çalışılması nedir?" diyerek DEMİRÖREN'e tepkisini dile getirdi.

BU REZALETE BİR AN ÖNCE EL KONULMALI

Perşembe akşamı oynanan karşılaşmada, formalarda kullanılan kırmızı siyah rengin özellikle siyah renginin daha fazla kullanılmasını doğru bulmayan ULUÇ, "Bu millet siyah formaların arkasında birleşir mi? yada turkuazın" ifadelerini kullandı. Uluslararası renklerin kimsenin insiyatifi altında olmadığını özellikle vurgulayan Hıncal ULUÇ mevcut yönetimden sonra yerine gelecek olan başka bir yönetiminde farklı renkler kullanmasını nasıl karşılayacağız diyerek mevcut yönetim kadrosuna eleştiride bulundu.

ULUÇ, "Bu rezalete el konulmalı, emir verilmeli ve Milli Takımın asli olan renklerine tekrar geri dönülmesi sağlanmalı" diye yazdı.

Önceki ve Sonraki Haberler