Eğitim-Bir-Sen açıkladı, 5 öğretmenden 1'i yıldırma stresi altında

Eğitim-Bir-Sen açıkladı, 5 öğretmenden 1'i yıldırma stresi altında

Türkiye'nin eğitim alanında kamu ve sektör bilincinin başında gelen kurumlarından olan Eğitim-Bir-Sen yeni bir araştırmaya daha imza attı, kurum genel olarak Türkiye genelinde yaptığı araştırma sonuçlarına göre sistemsel açıdan veya meslektaş açısından her 5 öğretmenden bir tanesinin yıldırmaya bağlı stres ve stres benzeri sorunlar yaşadığını dile getirdi. Türkiye'nin eğitim seviyesinin çok yüksek gibi gözükmesine rağmen eğitimin olduğu ancak gereksiz eğitimin olduğu da yurt dışındaki öğrencilerin gördükler

Türkiye'nin eğitim alanında kamu ve sektör bilincinin başında gelen kurumlarından olan Eğitim-Bir-Sen yeni bir araştırmaya daha imza attı, kurum genel olarak Türkiye genelinde yaptığı araştırma sonuçlarına göre sistemsel açıdan veya meslektaş açısından her 5 öğretmenden bir tanesinin yıldırmaya bağlı stres ve stres benzeri sorunlar yaşadığını dile getirdi. Türkiye'nin eğitim seviyesinin çok yüksek gibi gözükmesine rağmen eğitimin olduğu ancak gereksiz eğitimin olduğu da yurt dışındaki öğrencilerin gördükleri dersler ve Türkiye'de görülen dersler arasında olan farkı anlatıyor.

 

Peki ama öğretmenlere ne yapılacak? Hiçbir şey! Eğitim kurumları ne kadar strese bağlı araştırmalar yapsalar da öğretmenlerin uğradığı baskı ve stres maalesef ki azımsanamayacak kadar az ve azımsanamayacak kadar çok alanda yayılmış durumda, buna ek olarak öğretmenler kendi ellerinden geldiğinde diğer meslektaşlarına yanıt verebilseler de Eğitim Bir Sen adlı kurumun yaptığı araştırma da acı ama gerçek olan bir durumu ortaya koyuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler