David Cameron Önemli Avrupa Birliği Görüşmesi İçin Brüksel'de

David Cameron Önemli Avrupa Birliği Görüşmesi İçin Brüksel'de

David Cameron Önemli Avrupa Birliği Görüşmesi İçin Brüksel'de

İngiltere Başbakanı David Cameron Avrupa Birliğinden talep ettiği maddeler hususunda destek kazanmak için Brüksel’de.
İngiltere Başbakanı David Cameron, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve üst düzey milletvekilleriyle müzakerelerde bulunacak.
İngiltere Başbakanı David Cameron, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve üst düzey milletvekilleri arasındaki müzakereler Perşembe günü gerçekleşecek Avrupa Birliği Liderleri zirvesinden önce olacak.
Geçtiğimiz günlerde Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk İngiltere’nin talepleri üzerine bu durumun kritik bir hal aldığını ve muhtemel bir ayrılığın gerçekleşebileceğini belirtmişti.
Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk Romanya ve Fransız başbakanlarını da kapsayan Avrupa ülkeleri turu sonrasında konuştu.
Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk yaptığı açıklamalarda görüşmelerdeki sertliğin oluşmasının normal bir durum olduğunu artık birbirlerinin sorunlarını kendi sorunlarından daha fazla dinlediklerini ve bu anın çok kritik bir önem arz ettiğini belirtti. Ancak devam eden açıklamalarında bu sürecin çok kırılgan bir süreç olduğunu ve oluşabilecek herhangi bir çatlağın telafisinin olmadığını belirtti.
Avrupa Birliği’nin 26 üyesinden birisi olan İngiltere Avrupa Birliğine ilişkilerin düzeltilmesi maksadıyla bir öneri sunmuş bu öneri de İngiltere’nin başlıca istekleri üye ülkeler arasındaki seyahat rahatlığının kısıtlanması ve üye ülkelere daha fazla yetki verilmesiydi. İngiltere Başbakanı David Cameron Avrupa Birliği ile olan sorunun çözüme kavuşmaması durumunda Avrupa Birliğinden ayrılıp ayrılmama tercihini halk oylamasıyla referanduma sunacaklarını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler