Ali Dürüst'ten istifa haberlerine yanıt

Ali Dürüst'ten istifa haberlerine yanıt

Milli Takımlar sorumlusu Ali Dürüst medyada çıkan istifa haberlerine cevap verdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlar sorumlusu Ali Dürüst Fatih Terim ve Arda Turan hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Telegol programında açıklamalarda bulunan Ali Dürüst "İSTİFA GEREKTİRECEK BİR BAŞARISIZLIK YOK" dedi. Ortada bir başarısızlık yok ve devan eden bir süreç var diyen Dürüst, 3 maçtan sonra başarı kriteri getirmeye kalkarsak, ne Milli Takım'da ne liglerde çalıştıracak hoca bulamayız. Eğer bir problem algısı varsa, bunu ortaya koyup konuşmak lazım diyerek devam etti. Zor maçlar oynuyoruz bu maçları erken oynamayı bir avantaj olarak kabul edebiliriz. Genelde taraftarlarımız iç sahada galibiyet bekliyor. 3 puanlı sistemde Milli Takımı puan mücadelesi yapan bir olay olarak görmemek lazım.

MİLLİ TAKIM FUZULİ OLMAMALI
Milli Takımlarımızın sadece Avrupa ve Dünya'da değil farklı mecralarda da misyonu var. Bu durumu sadece puan ve galibiyet olarak nitelendiremeyiz. Klüp takımları başarılı olmak zorunda ama Milli Takımlar hem kurumsal yapıyı oturtarak geriden gelen gençlere yol açması hemde  milli takımlar branşında başarılı olması lazım ki fuzuli bir durumda olmasın.

TERCİHLER DOĞRU OLMAYABİLİR
Arda konusu gereğinden fazla gündemi meşgul etti. Oyunları sadece fiziki olarak değil mental olarakta hazır olduklarında kadroda yer bulabilirler. Hoca'nın vermiş olduğu kararlarda oyuncularun fiziki ve ruhsal durumları buna etki etmiş olabilir. Arda takım ruhunu ve mental durumunu yansıtarak Avrupaya yelken açtı.

PRİM KONUSU İDARİ BİR OLAY
Milli Takım hocaları tercih yaparken sadece sportif olayları değerlendirmez, başka tercileride göz önünde bulundururlar. Bu tercih sıralaması yarın başka bir şekilde tezahur edebilir. Bizler yönetim kurulu olarak bunun değerlendirmesini yapmayız. Galatasaray'da 10 yıl görev yaptım ama yönetim olarak bu şekilde bir değerlendirme içinde bulunmadık. Bu karara müdahale edilmez, saygı duyulur diyerek kamuoyunu aydınlattı.


 

Önceki ve Sonraki Haberler