Advocaat 3 oyuncunun biletini kesti

Advocaat 3 oyuncunun biletini kesti

Sarı Lacivertli ekip, beklenen performansı göstermeyen Fernandao, Josef de Souza ve Aatıf'ı devre arasında elden çıkarmayı planlıyor.

Tecrübeli teknik adamın performansından memnun olmadığı 3 futbolcu için karar verildi.

Fenerbahçe'de Pereira'nın gönderilmesiyle gözden düşen Josef De Souza ve Fernandao'nun devre arasında satılması, Aatif Chahechouhe'nin ise kiralanmasına karar verildi.

AATIF KESİN OLARAK GİDECEK

68 yaşındaki teknik direktörden gelen bu talep üzerine harekete geçen yöneticiler durumu Aatif’a da iletti. Sarı-lacivertlilerin yaz dönemindeki ilk transferi olan Faslı hücumcu devre arasında başka bir kulübe kiralanacak. Bu transfer ocak ayında gerçekleşmemesi durumunda ise yazın yollar kesin olarak ayrılacak.

FERNANDAO'DAN ZARAR EDİLECEK

Diğer taraftan 8 milyon Euro'ya alınan Souza ve 5 milyon Euro'ya alınan Fernandao'dan Fenerbahçe'nin büyük zarar etmesi bekleniyor. İki oyuncunun menajerine de "Ocak ayında satacağız. Kulüp bulun" talimatı verildi.

BENİ DEVRE ARASINDA SATIN

Fernandao'nun "Ben bu takımda geçen yıl en çok gol atan isimlerden biriydim. Sakatlığım olabilir ama 1 veya 1.5 ay içinde sahalara döneceğim. Beni neden kadroya almıyorlar? Eğer böyle olacaksa beni Ocak'ta satsınlar. Ben futbol oynamak istiyorum"ifadelerini kullandığı belirtildi.

GELEN PARAYLA 10 NUMARA ALINACAK

UEFA kriterleri nedeniyle transfer yapmakta zorlanan ve bütçesini aşmamak zorunda olan Fenerbahçe Yönetimi'nin Souza ve Fernandao'nun satışından gelecek parayla 10 numara transferini yapması bekleniyor. Ancak 8 milyon Euro'ya alınan Souza'nın bu rakamın yarısına bile satılması zor gözüküyor.

Önceki ve Sonraki Haberler