5 yeni üniversite geliyor

5 yeni üniversite geliyor

İstanbul ve Antalya'da yapılması planlanan 5 yeni üniversite tasarısı TBMM'ye sunuldu.

İstanbul'da Beykoz Üniversitesi; Ayvansaray Üniversitesi; Rumeli Üniversitesi; Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi, Antalya'da da AKEV Üniversitesi olarak 5 vakıf tarafından kurulmasına ilişkin kanun tasarısı TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Tasarıya göre bazı üniversitelerin isimleri dğeiştirilerek "Acıbadem Üniversitesi"nin adı "Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi"; "Yeni Yüzyıl Üniversitesi"nin adı "İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi"; "Gedik Üniversitesi"nin adı "İstanbul Gedik Üniversitesi" şeklinde olacak.

VAR OLAN BAZI ÜNİVERSİTELERİN ADI DEĞİŞEBİLİR
Tasarı meslisten geçerse , İstanbul'da, Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitim Vakfı tarafından Beykoz Üniversitesi; Plato Vakfı tarafından İstanbul Ayvansaray Üniversitesi; Balcı Vakfı tarafından İstanbul Rumeli Üniversitesi, Hacegan Vakfı tarafından Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi; Antalya'da da Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından Antalya AKEV Üniversitesi kurulacak.

Bir diğer yandan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Beykoz Üniversitesi'ne ve Plato Meslek Yüksekokulu Ayvansaray Üniversitesi'ne bağlanacak.

Önceki ve Sonraki Haberler