15 Şirkete Kayyum Şoku!

15 Şirkete Kayyum Şoku!

Paralel yapı operasyonları kapsamında Kaynak Holding'e bağlı 15 firmaya kayyum ataması yapıldı. Kayyum görevlileri polisler eşliğinde şirket binalarına giriş yaptılar.

Paralel yapı operasyonları kapsamında Kaynak Holding'e bağlı 15 firmaya kayyum ataması yapıldı. Kayyum görevlileri polisler eşliğinde şirket binalarına giriş yaptılar. Yakın zamanda başlayan paralel yapı operasyonları neticesinde kayyum atamaları da önemini sürdürmeye başlamıştı. Özellikle Kanaltürk ve Bugün Tv'ye düzenlenen baskınlar neticesinde atanan kayyumların sonraki dönemde de bu kadar ön planda olacağı neredeyse tahmin edilemiyordu. Gün geçtikçe artan olaylar, yapılan operasyonlar sonucunda birçok büyük firmaya atanan kayyumlara bugün 15 şirket daha eklendi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen karar neticesinde 15 firma Kaynak Holding'e bağlı oldukları ve iş yaptıkları gerekçesi ile kayyum atanmasına tabi tutuldu. Daha önce başta Kaynak Holding, İpek-Koza Holding olmak üzere birçok büyük firmaya atanan kayyumların devamlılığı da bunlara eklenen 15 şirket ile beraber devam edecek gibi gözüküyor.

Fethullah Gülen cemaatine bağlı oldukları gerekçesiyle arama yapılan bütün şirketlere de görevli olmak üzere yaklaşık 11 kişi görev yapmak üzere atandı. Avukatlar ve polisler eşliğinde binalara giriş yapan kayyum heyetleri firmanın iç ve dış ilişkilerine dair olan bilgileri de incelemeye vakit kaybetmeden başladılar. Şirketlerin müdürleri, patronları da yapılan operasyonlar kapsamında gözaltına alınırken operasyonların devam edeceğinin sinyalini ise yetkililer yaptıkları açıklama ile veriyorlar. Özellikle Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın her konuşmalarında bahsettikleri paralel yapı operasyonları hız kesmeden devam edecek gibi dursa da 1 numaralı sanık olan Fethullah Gülen için de kırmızı bülten ile arama kararı çıkartıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler