Yastık altındaki altınları çıkarma günü geldi çattı! Rakamı duyan kuyumcuya akın ediyor

Yastık altındaki altınları çıkarma günü geldi çattı! Rakamı duyan kuyumcuya akın ediyor

Piyasalarda 14 Mayıs seçimi sonrası büyük hareketlilik yaşanıyor. Özellikle dolar ve euro kurunda yukarı yönlü bireylim görülürken gram altında da büyük sıçrayış başladı. Elinde yastık altında altına olanlar rakamı duyunca soluğu kuyumcuda aldı.

14 Mayıs seçimleri sonuçlandı ve seçim 2. tura kaldı. YSK'nın resmi açıklama yapması sonrası piyasalarda da hareketlilik başladı. Önce Euro ve dolar tarafında Yükseliş Başlarken hemen ardından da gram altın fiyatlarında adeta patlama yaşandı. Şu saatlerde gram altın fiyatları rekor üstüne Rekor Kırıyor. Elinde yastık altında altını bulunanlar ise rakamları duyunca soluğu kuyumcuda oluyor. Peki gram altında artış devam edecek mi? Gram altın fiyatları ne olacak? Güncel gram altın fiyatları ve gram altın tahminleri haberimizde…

Türkiye'nin 81 ilinde Dün seçim heyecanı yaşandı. Cumhurbaşkanlığı adaylığında Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan ve Sinan Oğan mücadele etti. Çok yüksek katılımın yaşandığı genel seçimler sonrası oy sayımı Biraz önce tamamlandı ve YSK’dan Resmi açıklama geldi. Seçimler kesin olarak 2. tura kaldı hiçbir adayı İlk turda ipi göğüsleyemedi. YSK'nın yaptığı açıklama sonrasında piyasalarda da çok önemli hareketlilik başladı. Önce Euro ve dolar kuru yukarı yönlü hareketlenirken hemen ardından gram altın fiyatları adeta sıçradı. Şu saatlerde gram altın fiyatları rekor üstüne rekor kırıyor. Yatırımcılar ve vatandaşlar ise gram altın fiyatlarında bundan sonraki gidişatı merak ediyor. Peki, gram altın düşecek mi yoksa çıkacak mı? Elinde altını olanlar ne yapmalı. İşte son dakika altın fiyatları ve altın tahminleri…

altin-fiyatlari-1.jpg

GRAM ALTIN FİYATLARINDA REKOR ÜSTÜNE REKOR GELİYOR

Gram altın fiyatları geçtiğimiz hafta ortasında 1281 TL seviyelerine kadar yükselmişti. Hafta sonunda gram altında gerileme olsa da seçimden hemen sonra piyasaların ilk iş gününde hareketlilik yeniden başladı. Yeni haftada gram altın ve çeyrek altın fiyatları yükselmeye devam ediyor. Ons altın fiyatları ise haftanın ilk iş gününde 2015 dolar seviyelerinde gerçekleşti.

Gram altın fiyatları bugün 1276,24 TL seviyelerinden alıcı bulurken Bir önceki kapanış ise 1276,43 TL olmuştu. Yani gram altın Bir önceki kapanışa göre %0,89 değer kazandı.

altin-fiyatlari-2.jpg

ELİNDE YASTIK ALTINDA ALTINI OLANLAR DİKKAT

Seçimin 2. tura alması ile birlikte piyasaların vereceği tepkide merak konusu oldu. Uzman isimler ise elinde ve yastık altında altına olanları saklamaları konusunda uyardı. Altın borcu olanlar ise bir an önce kapatsın Çünkü 2 tur sonrasında gram altın fiyatlarında büyük patlamalar yaşanacak.

Önceki ve Sonraki Haberler