Ve duyuru geldi! Milyonlarca emeklinin en düşük maaşı 8800 TL oluyor

Ve duyuru geldi! Milyonlarca emeklinin en düşük maaşı 8800 TL oluyor

Emekli maaş zammı son dakika duyuruları yine yakından takip ediliyor. Milyonlarca emekliye yeni müjde geldi. En düşük emekli maaşı 8800 TL oluyor. 15 milyon emekliye başka müjdelerde var.

Emekli maaş zammı son dakika gelişmeleri seçim Sonrasında da yine gündemde. Emekli vatandaşlar 28 Mayıs'ta yeniden yapılacak olan seçimler öncesinde her iki Cumhurbaşkanı adayından da emekli maaş zamları ile ilgili açıklama bekliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam katıldığı bir canlı yayında maaş zamları ile ilgili konuştu ve temmuz ayını işaret etti. Temmuz ayında emeklileri memnun edecek bir zam üzerinde çalışmayı sürdürdüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayında hem enflasyon zammı hem de refah Payı geleceğini söyledi.

15 milyon emeklinin yakından takip ettiği maaş zamları ile ilgili başka gelişmelerde var. Özellikle 1300 TL'ye intibak zammı son günlerde gündemden düşmüyor. Bu konuda Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün önemli girişimlerde bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşme yapan çok Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün çıkışta yaptığı açıklamada emekliye Müjdeli haberi kısa süre içinde duyuracaklarını söylemişti. Seçimlerin 14 Mayıs'ta tamamlanmamasıyla intibak zammı bir kez daha gündeme geldi.

nakit-para-destegi-1.jpg

1300 TL İNTİBAK ZAMMI HAZİRAN BAŞINDA GELEBİLİR

Milyonlarca emekli için sevindiren iddialar sosyal medyada ve basın kurumlarında dolaşmaya başladı. Gelen iddialara göre 1300 TL'ye intibak zammı Haziran başında gelebilir. Yani haziran başında özellikle 2000 yılı sonrası emekliler için maaş zamlı söz konusu olabilir. Konu ile ilgili şu anda kesin bir açıklama yok Ancak bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de oldukça olumlu konuşmuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin maaş zamları ile ilgili çalışmalara başladıklarını duyururken intibak zammına da sıcak yaklaşmıştı.

nakit-para-destegi-2.jpg

2000 SONRASI EMEKLİLERİ İLGİLENDİRİYOR

1.300 TL intibak zammı 2000 yılı sonrası emekli olanları ilgilendiriyor. Yani bu zam tüm emeklilere gelmeyecek. Türkiye Emekliler Derneği tarafından yapılan açıklamada 2000 yılı öncesi ve 2000 yılı sonrası emeklilerde maaş eşitsizliği olduğu belirtilmişti. Aradaki farkın kapatılması için emeklilere intibak zammı talebi vardı. Şu anda hükümetin seçim sürecinin yönetmeye çalışması nedeniyle zam haberlerinin 28 Mayıs seçimlerinden hemen sonra verileceği düşünülüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler