SSK, Bağ-Kur ve 4C emeklileri MART Ayında paraya doyacak! Cumhurbaşkanı Açıkladı!

SSK, Bağ-Kur ve 4C emeklileri MART Ayında paraya doyacak! Cumhurbaşkanı Açıkladı!

SSK, Bağ-Kur ve 4C emeklileri MART Ayında paraya doyacak! Cumhurbaşkanı Açıkladı!

Mart ayının ortalarında emekli vatandaşlara gelen müjdeli haberle birlikte, maddi anlamda rahat bir nefes alma zamanı yaklaşıyor. SSK, Bağ-Kur ve 4C emeklileri için hazırlanan özel kampanya, Mart ayının sonuna kadar devam edecek. Bu kampanya, emeklilere üçlü ödeme fırsatı sunarken, yüksek promosyon ve ikramiye imkanlarıyla yaşamlarını güçlendirecek.

Bu yılın Mart ayında, emekli bayram ikramiyesi ödemesi geçmiş yıllara göre önemli ölçüde artırılarak 3.000 TL olarak belirlendi. Ayrıca, emekli vatandaşlar banka promosyonlarından da faydalanarak 15.000 TL’ye kadar ek ödeme alma şansına sahip olacaklar. Bankaların cazip promosyon teklifleri, emeklilerin ekonomik açıdan rahatlamasını sağlayacak nitelikte.

Mart 2024’te, emekli maaş ödemeleri belirlenen tarihlerde gerçekleşecek. SSK emeklileri için maaş ödemeleri 17-25 Mart, Bağ-Kur emeklileri için 25-28 Mart ve memur emeklileri için ise 15 Mart tarihlerinde yapılacak. Ramazan Bayramı öncesinde ise emeklilere bayram ikramiyesi ödemeleri yapılacak, bu da emeklilerin sevinçle karşılayacakları bir gelişme olacak.

En yüksek promosyon veren bankalar arasında ING Bank ve Türkiye Finans 15.000 TL, Yapı Kredi Bankası ve Akbank ise 12.500 TL promosyon sunuyor. Emekliler, bu promosyonlardan faydalanmak için ilgili bankalara 3 yıllık taahhüt vererek maaşlarını taşıyabilirler. Mevcut bankalarıyla çalışan emekliler ise güncel promosyon teklifleri için bankalarıyla iletişime geçebilirler.