PTT'den TC kimlikle gidene karşılıksız 4336 TL nakit ödeme başladı

PTT'den TC kimlikle gidene karşılıksız 4336 TL nakit ödeme başladı

PTT'den dar gelirli vatandaşa büyük müjde. T.C kimlik kartı ile gidene 4.336 TL sosyal yardım ödemesi yapılacak. Açıklama geldi milyonlarca vatandaşın yüzü güldü.

Devlet, Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan hanelere PTT üzerinden sosyal yardım ve destek fırsatı sunmaya devam ediyor. Bu defa duyuru T.C kimlik kartı ile giden ihtiyaç sahiplerine yapıldı. 11 haneli T.C kimlik numarası ile başvuru yapanlara devletten 4336 TL sosyal yardım fırsatı sunulacak. Nakit Yardım almak isteyenler başvurularını e-devlet'ten yapabilecekleri gibi yine aile Bakanlığı'na bağlı SYDV'ler üzerinden de yapabilecek. Bu ödeme evde bakım maaşı olarak hesaplara aktarılacak. Üstelik mayıs ayı ödemeleri başladı bile.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, PTT üzerinden sosyal yardım sağlamayı sürdürüyor. Seçim sonrası sosyal yardım ödemeleri ile ilgili de yeni duyurular var. Devlet dar gelirli ihtiyaç sahibi bakıma muhtaç yardıma muhtaç tüm vatandaşlara önemli destek veriyor. Bu yardımlardan biri de evde bakım maaşı olarak bilinen sosyal yardım ve destek ödemesi oluyor. Dar gelirlilere ihtiyaç sahibi haneleri için sağlanan evde bakım maaşı Mayıs ayı ödemeleri başladı. Hala ödeme almayan başvuru yapmayanlar için ise yeni duyuru yapıldı. T.C kimlik kartı ile birlikte PTT şubelerine gidenlere evde bakım maaşı ödemesi verilecek hem de tam 4336 TL. Peki, evde bakım maaşı başvuru şartları neler, kimler alabilir?

evde-bakim-maasi-1.jpg

EVDE BAKIM MAAŞI ALMA ŞARTLARI

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi Haneler için devletin sunduğu birçok yardım bulunuyor. Özellikle bakıma muhtaç yakınlarına Bakanlara evde bakım maaşı ödemesi veriliyor. Aile Bakanlığı tarafından evde bakım maaşı almak isteyenlere yönelik başvuru şartları açıklandı. Hane içindeki kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az olan Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan aynı zamanda bakıma muhtaçlık durumu bir raporla belirlenmiş olan kişilere evde bakım maaşı bağlanıyor.

evde-bakim-maasi-2.jpg

EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı almak isteyenler başvuru işlemlerini nasıl yapacağını da merak ediyor. Dilerseniz e-devlet üzerinden kolayca evde bakım maaşı başvurusu yapabilirsiniz. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişiler T.C kimlik no ve şifreleri ile e-devlet girişi yaptıktan sonra başvuru formunu doldurarak evde bakım yardımı talebinde bulunabilir. Yine T.C kimlik kartı ile birlikte en yakın şubeyi ziyaret ederek de evde bakım maaşı için başvuru yapabilirsiniz evde bakım maaşı başvuruları 10 gün içinde sonuçlanmaktadır. Başvurusu onaylananlar takip eden ilk ayın 15'i ile 30 arasında bakım yardımı alabilir.

Önceki ve Sonraki Haberler