PTT’den T.C. 0, 2, 4, 6, 8 olanlar ödemesini alsın! 2.604 TL yattı!

PTT’den T.C. 0, 2, 4, 6, 8 olanlar ödemesini alsın! 2.604 TL yattı!

PTT’den yapılan ödemeler hesaplarda! T.C. 0, 2, 4, 6, 8 olanlar hesaptan çekebilir. İşte 2 bin 604 TL ödeme detayları haberimizde.

PTT hesabına hak sahipleri için 2 bin 604 TL hesaplar yattı. Gelen açıklama ile hesaplara geçen ödemelerin T.C. kimlik ile PTT’den alınabileceği duyuruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapsamında yapılan ödemeler PTT aracılığı ile vatandaşlara yatırılmaktadır. Çeşitli sosyal yardım ödemelerinin birçoğu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan PTT aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Sosyal yardım ödemelerine e-Devlet platformundan başvuran vatandaşlar için onaylanan ödemelerin Mayıs ayı hesaplara geçti. Peki, PTT ödemelerini kimler alabilir? Kimler sosyal yardım ödemelerinden yararlanabilir? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı PTT sosyal yardımını ne zaman yatırıyor? İşte ayrıntılar...

yaslilik-ayligi-mayis-2023-yatti-mi.jpg

E-DEVLET'TEN BAŞVURU YAPILMALI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yaptığı ödemeler için genelde başvurular e-Devlet sistemi üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardımlar aratması yapılarak gerçekleştirilir. Bazı destekler içinse Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden de müracaat edilebilmektedir.

YAŞLILIK AYLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yaşlılık aylığını belirli bir kesime sağlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yaş sınırını 65 yaşına giren kişilere kadar tutmaktadır. 65 yaş ve üstü vatandaşlar Aile Bakanlığı’nın sağladığı ödemelerden faydalanabilmektedir. Türkiye’nin her yanından başvuru yapılan bu ödemeler aylık olarak düzenli biçimde yapılmaktadır. Vatandaşlara çıkması halinde aylık yapılan ödemeler 2 bin 604 TL yatmaktadır.

yaslilik-ayligi-basvurusu-nasil-yapilir.jpg

Yaşlılık aylığını alabilen 65 yaş ve üstü vatandaşların ayrıca 4A, 4B, 4C emeklilik aylığı bulunmamalı ya da Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden sigortası yapılmamış, prim ödemesi gerçekleştirilmemiş olmalıdır. Bunlara ek olarak yaşlılık aylığı alan kişiler muhtaçlık sınırının altında bir gelir seviyesinde olmalıdır. Mayıs ayı ödemelerini ise hak sahipleri PTT üzerinden Mayıs ayı sonuna kadar çekecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler