Memura üzücü haber! 22.000 TL değil, 17.000 TL taban maaş

Memura üzücü haber! 22.000 TL değil, 17.000 TL taban maaş

Memurlara üzücü haber geldi. En az maaş 22 bin TL açıklanmıştı. Ancak 22 bin TL değil, 17 bin TL olacak. İşte memur maaşları son dakika açıklaması...

700 bin kamu işçisi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 14 Mayıs genel seçimleri öncesinde yüzde 45 zammın kabul edildiğini ve taban maaş olarak 15 bin TL belirlendiğini açıklamıştı. Hemen arkasından memurları da sevindiren bir haberi müjdeledi. En az memurun alacağı maaş içinse 22 bin TL haberi bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en düşük memur maaşı için 22 bin TL haberi vatandaşları sevindirdi. Ancak en düşük maaşının 22 bin TL olması durumunda brüt ücretin ne kadar olacağı merak edildi. Bununla ilgili sorulara ise yanıt 22 bin TL en düşük memur maaşının brüt olduğu şeklinde geldi. İşte ayrıntılar...

en-az-memur-maasi-ne-kadar.png

BAKANLIKTAN EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI AÇIKLAMASI

İletişim Bakanlığı tarafından yapılan sosyal medya açıklamasında yer verilen “Temmuz 2023 ara zammında en az memur maaşının 17 bin TL olacağı” hakkındaki söylentiler yalanlandı. En az maaş için bir ekonomistin yaptığı “En düşük memur maaşı brüt olarak 22 bin TL olacak” şeklindeki açıklamasına dair Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin açıklaması bu haberin sehven söylendiği vurgulandı. Şimdi memurların akılları karıştı. Peki, 2023 Temmuz ara zammı memur maaşları ne kadar olacak? Memur maaşları 22 bin TL değil mi? En az memur maaşı 17.000 TL mi olacak?

en-az-memur-maasi-17000-tl-mi.jpg

İDDİALAR ASILSIZ DENDİ

“En az memur maaşı ne kadar olacak?” araştırmaları canlı yayında ekonomistin “Brüt 22 bin TL, en düşük memur maaşı 17 bin TL olacak” açıklamasından sonra arttı. Ancak iddialar ”Temmuz 2023’te memurların en az maaşları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı gibi 22 bin TL olacaktır.” denerek yalanladı. Ancak Ahaber’de canlı yayında konuşan ekonomist “Temmuz ayında en az memur maaşı 22 bin TL olacak” diyerek yeni açıklamasında düzeltme yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler