Meclis hafta sonu mesaisinde onayladı! Kurban Bayramı’nda zamlı ikramiyeler 9.500 TL!

Meclis hafta sonu mesaisinde onayladı! Kurban Bayramı’nda zamlı ikramiyeler 9.500 TL!

Türkiye Büyük Millet Meclisi, hafta sonu mesaisinde onayladı. Kurban Bayramı ikramiyeleri hesaplara zamlı olarak geçiyor. İşte 9 bin 500 TL ödemenin geçeceği tarih ve detaylar...

2018 yılından itibaren yılda iki kere Ramazan ve Kurban Bayramı’nda tüm emekliler ile belli kesimlere yatan bayram ikramiyeleri 6. yılda da yatmaya devam ediyor. 1.000 TL olarak, yılda 2 bin TL yatırılan bayram ikramiyesi 2022 yılında 1.100 TL olmuş ve toplamda 2 bin 200 TL olarak vatandaşlara iki bayramda ödenmişti. 2023 yılında ise 900 TL zam ile Ramazan ve Kurban Bayramı için yatacak rakam 4 bin TL olarak belirlendi. Peki, Kurban Bayramı ikramiyelerine zammı geldi? Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar yatacak? Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak?

Ramazan Bayramı ödemeleri Nisan ayında maaşlarını alan EYT’liler de dahil olmak üzere herkese yattı. SSK, Bağ-Kur, 4C’li, EYT’li, vazife malulleri ile malullük aylığı alanlar, yaşlılık ve ölüm aylığından yararlananlar, şampiyon sporcular ve korucular bu ödemelerden faydalandı. Şimdiyse emekli vatandaşlar ve Kurban Bayramı’nda ödeme alacağı netleşen vatandaşlar büyük bir merakla 28 Haziran 1 Temmuz arasında gerçekleşecek Kurban Bayramı’nın ödemelerinin hesaplara ne zaman geçeceğini merak ediyor. İşte ayrıntılar...

2023-kurban-bayrami-ikramiyesi-ne-kadar.jpg

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Kurban Bayramı 2023 yılında 28 Haziran tarihinden 1 Temmuz tarihine kadar sürüyor. Ramazan Bayramı 21 – 23 Nisan tarihleri arasındayken ödemeler Nisan 14’ünde başladı. Son olarak 19’unda bütün vatandaşların bayram ikramiyeleri hesaplara geçti. 28 Haziran tarihinde başlayan Kurban Bayramı için de ödemelerin 15 Haziran’dan en geç 23 Haziran 2023 tarihine kadar tamamlanması bekleniyor. Kurban Bayramı gelmeden son 6 yıldır olduğu gibi ikramiye ödemeleri hak sahiplerinin hesaplarına tanımlanmaktadır. Peki, Kurban Bayramı ikramiyelerine zammı geldi? Kurban Bayramı ikramiyesi 6 bin TL mi oldu?

2023-kurban-bayrami-ikramiyesi-ne-zaman-yatacak.jpg

2023 KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ 6 BİN TL Mİ?

“2023 Kurban Bayramı ikramiyesi 6 bin TL mi oldu?” sorusu gündemde en çok araştırılan konulardan birisi. Meclis’ten gelen son açıklama doğrultusunda 2023 yılı bayram ikramiyeleri 2 bin TL olarak belirlendi. Gelen bilgilere göre Kurban Bayramı ikramiyeleri en az 3 – 5 gün önceden hesaplara 2 bin TL olarak yansıyacak. Herhangi bir sürpriz gelişmemesi halinde minimum emekli maaşı ile beraber yatacak Kurban Bayramı ikramiyeleri ile hesaplardan 9 bin 500 TL ödemeler çekilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler