Kurban Bayramı ikramiyeleri o tarihte çekilecek! Bu bayramda almayan kalmayacak!

Kurban Bayramı ikramiyeleri o tarihte çekilecek! Bu bayramda almayan kalmayacak!

Kurban Bayramı’nda evlere şenlik var. Vatandaşlara yatacak Kurban Bayramı ödemelerinin yatacağı tarih geldi.

Kurban Bayramı’nda milyonlarca vatandaş özellikle gelecek ek ödemelerin ne zaman hesaplara geçeceğini merak ediyor. Kurbanlık fiyatları kadar çok merak edilen konulardan birisi de ikramiyeler. 28 Haziran’da başlayacak olan ve öncelikle tüm emekliliklerin yararlanacağı ikramiyeler aynı zamanda dul, yetim, yaşlılık aylığı alan ve bazı hak sahibi olan vatandaşlara da yatacak.

2018 yılında başlayan ve dini bayramlarda 2 defaya mahsus yatan bayram ikramiyeleri hesaplara ne zaman geçecek merak konusu. Haziran’ın 28’inden başlayarak 4 gün süren Kurban Bayramı için hesaplarına ödemelerinin yatmasını bekleyen sadece emekliler değil. Peki, Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? Kimler Kurban Bayramı ikramiyesi alacak? İşte Kurban Bayramı ödemelerinin detayları...

2023-kurban-bayrami-ikramiyesi-ne-zaman-yatacak.jpgKURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ KİMLERE YATACAK?

Kurban Bayramı’nda ikramiyelerden faydalanmak isteyen milyonlarca vatandaş var. Ancak 2018 senesinden bu yana yatan ikramiyeler bu bayramda SGK’dan emekli olan vatandaşlar ile EYT kapsamında emekli aylığı bağlananlara, ölüm, yaşlılık, malullük, vazife malullüğü aylığı, iş göremezlik ödeneği alan vatandaşlara ödenecek. Bunlara ek olarak terörden dolayı mağdur olan vatandaşlar ile şampiyon sporculara, güvenlik korucularına, gazilere ve şehit yakınlarına, muharip gazilere de yatacak. Öte yandan dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar için de hisseli aylıklarına oranla yüzde 25’e 500 TL, yüzde 50’ye 1.000 TL ve yüzde 75 yararlananlara 1.500 TL yatacak.

2023-kurban-bayrami-ikramiyesi-ne-zaman-yatiyor.jpg

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE ZAMAN HESAPTA OLACAK?

Kurban Bayramı ikramiyelerinin yatma tarihi 28 Haziran ve 1 Temmuz arasındaki bayram başlamadan hesaplarda olacak. İkramiyelerin hesaplara geçme tarihi 19 – 27 Haziran aralığında gerçekleşecek. Net olarak maaş gününe göre ikramiyesini alacak vatandaşlar için gün açıklamaları ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılacak. Maaş bağlama işlemi yetişen yeni emeklilikler de ilk maaşlarına ek olarak ikramiyelerini beraber çekebilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler