Hemen listeye bakın! Adı soyadı olanlara 4336 TL devlet desteği veriliyor

Hemen listeye bakın! Adı soyadı olanlara 4336 TL devlet desteği veriliyor

Aile Bakanlığı liste yayınladı. Bu listede adı soyadı olanlara devletten 4336 TL sosyal yardım veriliyor. Hemen listeyi kontrol edin adınız soyadınız varsa ATM'den alabilirsiniz.

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sağladığı sosyal yardım mayıs ayı ödemeleri başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bu sabah saatlerinde sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak yeni sosyal yardım imkânlarını duyurdu. Seçime Bir Kala sosyal yardım alan vatandaşları da memnun edecek o liste yayınlandı. Bu listede adı soyadı olanlar dikkat devletten destek ödemesi alabilirsiniz. Sosyal yardım miktarı ise 4336 TL olduğu nokta her ay bu yardımdan faydalanmak mümkün. Aile Bakanlığı son dakika sosyal yardım açıklaması haberimizde…

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara devletin sosyal yardım fırsatları devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık mayıs ayı sosyal yardım ödemeleri ile ilgili sosyal medya hesabından önemini açıklamalarda bulundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ödediği en önemli sosyal yardımlardan biri olan evde bakım maaşı Mayıs ayı ödemeleri ile ilgili bilgi veren bakan Derya Yanık, hak sahiplerine ödemelerin aktarılmaya başladığını duyurdu. 4336 TL sosyal yardım parası için bakanlık tarafından evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı. Hemen listeyi kontrol edin çünkü listede adı soyadı olanlar ödemelerini PTT'den ya da ATM'den alabiliyor. Aile Bakanlığı son dakika sosyal yardım duyurusu haberimizde…

evde-bakim-maasi-1.jpg

MAYIS AYI EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEMELERİ BAŞLADI

Devlet, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara birçok sosyal yardım imkanı sunuyor. O yardımlardan biri de evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli yakınına bakan kişilere ödenen evde bakım maaşı oluyor. Her ay düzenli olarak yapılan evde bakım maaşı Mayıs ayı ödemeleri de başladı. 15 Mayıs 31 Mayıs tarihleri arasında hesaplara geçecek olan ödemelerle ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıklama yaptı.

evde-bakim-maasi-2.jpg

MAYIS AYI EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ YAYINLANDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından mayıs ayı evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı. Hemen e-devlet üzerinden giriş yaparak bulunduğunuz ilde evde bakım maaşı ödemesinin hesaplara yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz. Evde bakım maaşı ödemeleri hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması durumunda veriliyor. Aynı zamanda bakıma muhtaç kişinin tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık raporunun da sunulması gerekiyor. Evde bakım maaşı almak için başvurular e-Devlet'ten yapılabiliyor. 2023 yılının ilk 6 aylık dönemi için belirlenen evde bakım maaşı 4336 TL oldu. Temmuz ayında evde bakım maaşına yeni zam gelecek.

Önceki ve Sonraki Haberler