Erdoğan seçim öncesi muslukları açtı: Hane başı 8 bin 895 lira hesaplara yatacak...

Erdoğan seçim öncesi muslukları açtı: Hane başı 8 bin 895 lira hesaplara yatacak...

2024 Nisan ayında ödenecek Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) yardımı ödeme ne zaman yatacağını, vatandaşlar merek ediyor. Her ay ihtiyaç sahibi ailelere verilen çocuk desteği/parasının bu ay zamlı olarak yatıp yatmayacağı ve ne kadar olacağı belli oldu. Ram

2024 Nisan ayına gelinmesiyle birlikte, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerini ve ramazan ayı zammı durumu vatandaşlar için araştırdık. Özellikle, Nisan ayı çocuk parasının bayram öncesi yatıp yatmayacağı sorusu ön plana çıktı. SED yardımı alan vatandaşların, ödemelerin hesaplara bayram öncesi yatıp yatmayacağı konusunda bilgi almak için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak duyuruda göz kulak beklemekteler. Peki Nisan ayı SED ödemeleri bayram öncesi yatacak mı?

SED YARDIMINDA ZAMLAR?

2024 yılı açıklanan son düzenlemeyle birlikte Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) yardımı, çocuk başına yapılan ekonomik destek tutarını ortalama 3 bin 571 liradan 5 bin 330 liraya çıkarıldı.

Ayrıca, koruyucu ailelere çocuk başına yapılan ödemelerin aylık ortalaması da 5 bin 705 liradan 8 bin 895 liraya yükseldi. Yapılan zamla, SED yardımı alan ailelerin maddi durumlarına destek olacak.

Nisan Ayı SED Yardımı Ne Zaman Yatacak?

Ancak, yapılan SED ödemelerinin ne zaman yatırılacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Genellikle SED ödemeleri ay ortasında gerçekleşirken, Nisan ayı için net bir tarih açıklanmadı. Ödemelerle ilgili resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor.

SED YARDIMI SORGULAMA EKRANI

Ödemelerin yatıp yatmadığı e-Devlet üzerinden T.C kimlik numarası ile öğreniliyor.