Emekliye geri ödemesiz 30.000 TL destek! Resmi açıklama yapıldı

Emekliye geri ödemesiz 30.000 TL destek! Resmi açıklama yapıldı

Emekliye geri ödemesiz 30.000 TL destek müjdesi verildi. SSK ve bağ-kur emeklileri 30.000 TL ödeme olacak. Her yıl ikramiye olarak hesaplara yatacak. Ramazan bayramı ve kurban bayramı öncesinde ödenecek.

2023 Genel seçimleri en çok emekliye yaradı. En düşük emekli maaşı geçtiğimiz günlerde 7.500 TL'ye yükseltilmişti. Ardından bayram ikramiyesi de 2000 TL oldu. Emekliye müjdeler peş peşe gelmeye devam ediyor. Yeni bir müjdeli haber ise emekli Bayram ikramiyeleri ile ilgili. Millet ittifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gelen bu vaat emeklinin yüzünü güldürecek. Kemal Kılıçdaroğlu iktidara seçilmesi durumunda Emekliye vereceği Bayram ikramiyesini duyurdu. Emekli bayram ikramiyesi rekora koşacak milyonlarca emekli faydalanacak.

Emeklilere hem iktidardan hem de muhalefetten seçim vaatleri gelmeye devam ediyor. Seçim öncesi birçok müjdeyi alan emekliler seçim sonrasına da hazır. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla emekli maaşları 7.500 TL'ye yükselmişti. En düşük emekli maaşına Yapılan bu artışın ardından bayram ikramiyesi de 2000 TL olmuştu. Seçim sonrası için bir vaatte millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Kemal Kılıçdaroğlu emekliye öyle bir müjde verdi ki Yer Yerinden oynadı. Emekli bayram ikramiyesi 15.000 TL'ye yükseliyor yıllık 30.000 TL ikramiye ödemesi yapılacak.

emekli-bayram-ikramiyesi-1.jpg

EMEKLİYE HER BAYRAM ÖNCESİ 15.000 TL İKRAMİYE

Millet ittifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamalarda emekliye vaatlerini peş peşe sıraladı. AK Parti'nin verdiği 2.000 TL'lik Bayram ikramiyesini eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin iktidara seçilmesi halinde Emekliye her bayram öncesi 15.000 TL ikramiye ödemesi yapacağını duyurdu. Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu açıklaması emeklileri Bir Hayli heyecanlandırdı. Ancak böyle Bir rakamın Hayal olduğunu düşünen emekliler de var. Millet ittifakı ortağı Ali Babacan ise Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada emekliye Kurban bayramında 8.500 TL ikramiye verileceğini söylemişti. Yani millet ittifakının iki ortağından farklı açıklamalar gelmesi de emeklinin kafasını karıştırdı.

emekli-bayram-ikramiyesi-2.jpg

EMEKLİYE YILLIK 30.000 TL İKRAMİYE ÖDENECEK

Millet ittifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamasına göre iktidara gelmesi durumunda emekliye Ramazan Bayramı öncesi 15.000 TL ve Kurban Bayramı öncesi 15.000 TL olmak üzere yıllık toplam 30.000 TL ikramiye ödemesi yapılacak. Bu ikramiye ödemesi ile ilgili yeni bir açıklama daha yapan Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı'nda 2.000 TL olarak ödenen ikramiyelerin de üstünün Kurban Bayramı öncesinde tamamlanacağını söyledi. Yani Kurban Bayramı öncesi emekliye rekor bir ikramiye ödemesi gelebilir. İlerleyen günlerde bu vaatlerin gerçek olup olmadığını göreceğiz...

Önceki ve Sonraki Haberler