Emekli maaşlarına zam miktarı değişti! Resmen duyuruldu, rekor olacak

Emekli maaşlarına zam miktarı değişti! Resmen duyuruldu, rekor olacak

Son dakika zam haberi! SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisine resmi açıklama geldi. Emekliye zam miktarı değişti. Rekor artış geliyor, rakamlar açıklandı.

700.000 kamu işçisi için Geçtiğimiz günlerde toplu iş sözleşmesi imzalandı ve maaş artışı %45 oldu. Kamu işçilerine yapılan buzağın sonrasında memur maaşları ve emekli maaşları da merak konusu oldu. Özellikle Temmuz ayında yapılacak olan asgari ücret artışı ve emekli maaş zammı için şu anda güncel olarak yapılan zamlar belirleyici olacak. Bir yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim öncesi Zam konusunda yapılacak açıklamalar merakla beklenirken bir yandan da Sosyal Güvenlik uzmanlarının maaş zammı tahminleri tek tek açıklanıyor. Asgari ücret zammı tahmini ve emekli maaş zammı tahmini bugün belli oldu. Peki, Temmuz'da asgari ücretliye ve Emekliye ne kadar zam gelecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, seçime Dündar kalan Milyonlarca kişi yazan müjdesi verdi. Emekli, memur ve kamu işçisine verilen zam müjdelerinin sonrasında Şimdi de gözler asgari ücret ve emekli maaşlarına çevrildi. Özellikle 7.500 TL üstü maaş alan emekliler ve asgari ücretle çalışanlar Temmuz ayında yapılacak olan zamları büyük bir merak ve heyecanla bekliyor. Kamu çalışanlarına yapılan %45 oranındaki zam sonrası en düşük memur maaşının da 22.000 TL'ye yükselmesi ile asgari ücret ve emeklilerde Bir Hayli umutlandı. Yavaş yavaş Sosyal Güvenlik uzmanları da asgari ücret zammı ve emekli maaş zammı tahminlerini açıklamaya başladı. Hazır olun temmuzda emekli ve asgari ücretliye rekor zam gelecek.

zam-miktari-degisti-1.jpg

MAAŞ ZAMLARI AÇIKLANIYOR

Emekli maaş zammı ve asgari ücret zammı için miktarlar değişti. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından milyonlarca emekli ve asgari ücretliyi heyecanlandıran bir açıklama imza attı. Erdursun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Temmuz ayında Asgari ücretin 12.500 TL olacağını belirtirken en düşük emekli maaşının ise 10.000 TL'ye yükseleceğini söyledi.

Bu iddialarını bir adım daha ileriye Taşıyan Özgür Erdursun, büyük tepkilerin gelmesi durumunda en düşük emekli maaşının asgari ücrete yakın seviyeye çekilebileceğini söyledi. Erdursun maaş zamları için Temmuz ayına işaret ederken 6 aylık Enflasyonun belli olması ile kararını verileceğini dile getirdi.

zam-miktari-degisti-2.jpg

ASGARİ ÜCRET VE EMEKLİ MAAŞLARINA NE KADAR ZAM GELECEK?

Peki, asgari ücret ve emekli maaşlarına ne kadar zam bekleniyor? Zam ne zaman gelecek? Emekli maaş zammı ve asgari ücret zammı ile ilgili olarak tarih Temmuz ayı olarak verildi. Yani Cumhurbaşkanı Erdoğan maaş zamları için Temmuz ayı işaret etti ve rekor zam geleceğini söyledi. Maaşları ara zam için temmuz ayını bekleyen Asgari ücretli ve emekli ise oranları da merak ediyor. Şu anda gündemde en öne çıkan oran ise %45 maaş zammı oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler