Emekli aylığı alanlara müjde geldi! Bu sabah duyuruldu: En düşük emekli maaşı 10.000 TL oluyor

Emekli aylığı alanlara müjde geldi! Bu sabah duyuruldu: En düşük emekli maaşı 10.000 TL oluyor

Emekli maaşı alan SSK BAĞ-KUR memur emeklisi ile EYT emeklisine bu sabah duyuruldu. En düşük emekli maaşına zam geliyor 7500 TL ve üstü maaş alan emeklinin de maaşları artıyor.

Emekli maaşı alanlar için müjdeler gelmeye devam ediyor. Son olarak Mart ayında en düşük emekli maaşına artış yapılmıştı. Yılbaşında 5500 TL olarak belirlenen en düşük emekli maaşı bu kararla birlikte 7500 TL'ye yükselmişti. Emekli maaşlarına zam haberleri hala gelmeye devam ediyor. 14 Mayıs'ta yapılan ve 2. Tura kalan genel seçimler öncesinde de müjdeler yolda. En düşük emekli maaşına seçim öncesi yeni zam gelecek. Başkent kulislerinden gelen ilk bilgilere göre de en düşük emekli maaşları 10.000 TL'ye yükselecek. Ayrıca 7.500 TL üstü maaş alan emekliye de büyük müjde var. Emekli maaş zammı son dakika gelişmeleri haberimizde…

Emekliye büyük müjdeler gelmeye devam ediyor. Yaklaşan genel seçimler öncesinde milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek yeni zam haberleri peş peşe veriliyor. önce en düşük emekli maaşına yapılan artış hemen ardından 2 milyona yakın kişinin EYT ile emekli olması ile beraber bankaların artırdığı promosyon miktarları ve şimdi de seçim zammı geliyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci Tura kalması ile birlikte zam haberleri peş peşe veriliyor. Bugün de en düşük emekli maaşına zam duyuruldu. Sabah saatlerinde emekliye büyük müjde geldi.

asgari-ucret-zammi-2.jpg

EMEKLİ MAAŞLARINA SEÇİM ÖNCESİ ZAM

Yaklaşan genel seçimler öncesi emekli maaşlarına yeni bir zam müjdesi daha var. En düşük emekli maaşına artış yapılması planlanıyor. Yapılacak olan zammın ise en az 2.500 TL olduğu iddia edildi. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun bu iddianın sahibi oldu. En düşük emekli maaşının 10.000 TL seviyesine çekileceğini belirten Sosyal Güvenlik Uzmanı, Ayrıca tepki gelmesi durumunda asgari ücrete yakın olacağını da iddia etti. Özgür erdursun'un Temmuza asgari ücret tahmini ise 12.500 TL oldu. Yani seçim öncesi en düşük emekli maaşı 10.000 TL'ye asgari ücret ise 12.500 TL'ye yükselecek.

asgari-ucret-zammi-3.jpg

CUMHURBAŞKANI YENİ HAMLE YAPMAYA HAZIRLANIYOR

En düşük emekli maaşı ile ilgili diğer bir iddia ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni bir hamle yapmayı planladığı yönünde. 14 Mayıs seçimlerinden sonra 2 turda Kemal Kılıçdaroğlu ile karşı karşıya gelebilecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklinin gönlünü almak istiyor. O sebeple de bir süredir gündemden düşmeyen 7.500 TL ve üstü maaş alan emekli için zam açıklaması yapması bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler