Dolar yarın 5 TL birden düşecek! Kulisleri çalkalayan Dolar kuru sızdı

Dolar yarın 5 TL birden düşecek! Kulisleri çalkalayan Dolar kuru sızdı

Seçim sonrası Dolar kuru tahminleri gelmeye devam ediyor. Bu defa açıklama ABD merkezli dev bankadan geldi. Banka seçimden sonra doların 5 TL birden düşeceğini iddia etti. Seçim sonuçlarına göre Dolar TL kurunda yaşanacak gelişmeler haberimizde…

Türkiye bugün sandık başına gitti. Bir yandan seçimden hangi partinin Galip çıkacağı tartışılırken bir yandan da Dolar tahminleri gelmeye devam ediyor. Bu defa dolar tahmini ABD merkezli dev bir bankadan geldi. ABD merkezli banka seçim sonrası için yaptığı tahmininde doların 5 lira birden düşeceğini iddia etti. Seçim sonuçlarına göre Dolar TL kurunda gerileme olabileceğini iddia eden banka, seçim sonrasını işaret ederek öngörüsünün sebebini de açıkladı.

ABD merkezli dev bankalardan Wells Fargo, Bugün Türkiye'de heyecanla takip edilen 14 Mayıs seçimleri ile ilgili yeni raporunu paylaştı. Seçim sonucuna göre dolar kuru tahminlerini açıklayan banka, Seçimden sonra doların 5 TL düşeceğini öngördü. ABD merkezli dev banka, dolar kuruna ilişkin yaptığı tahminlerinde seçim sonuçlarına göre önemli değişiklikler olabileceğini söyledi. Peki, seçim sonuçları Dolar TL kurunu nasıl etkileyecek? 15 Mayıs Dolar tahminleri haberimizde…

dolar-kuru-1.jpg

ABD MERKEZLİ BANKADAN DOLAR TAHMİNLERİ

ABD merkezde dev bankadan seçim sonrası için yayınlanan dolar tahminlerine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden genel seçimleri kazanması durumunda dolar TL kuru 23 TL seviyelerine yükselecek. 2024 yılı haziran ayı dolar tahminlerini de açıklayan banka Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden seçilmesi halinde Dolar kuru beklentisinin 24,50 TL seviyeleri olduğunu bildirdi.

dolar-kuru-2.jpg

KILIÇDAROĞLU KAZANIRSA 5 TL GERİLEYEBİLİR

ABD merkezli banka seçimi Kılıçdaroğlu'nun kazanması ihtimalini de değerlendirdi. Yayınlanan raporda Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanması halinde Dolar TL kurunun 5 TL birden gerileyebileceği iddia edildi. Bankanın seçimin hemen sonrası için Dolar kuru tahmini 15 TL olurken 2024 Haziran ayı dolar kuru tahmini ise 14,50 TL oldu.

dolar-kuru-3.jpg

DAHA KARAMSAR BİR TABLO OLUŞABİLİR

ABD'li de dev banka tarafından hazırlanan raporda aynı zamanda AK Parti'nin mevcut ekonomi politikalarına devam etmesi halinde daha karamsar bir tablonun ortaya çıkabileceği ifade edildiği. Fakat iktidarın ve para politikasının değişmesi durumunda ise uluslararası normale geri dönüş başlayacak.

Önceki ve Sonraki Haberler