DİKKAT: Bütün emeklilerin kazancı 5 bin TL'ye düşecek: SGK Uzmanı emekliye kara haberi verdi...

DİKKAT: Bütün emeklilerin kazancı 5 bin TL'ye düşecek: SGK Uzmanı emekliye kara haberi verdi...

Ocak ayında yapılan maaş düzenlemeleriyle birlikte milyonlarca çalışan ve emekli için en düşük emekli aylığı 10 bin TL olarak belirlenirken asgari ücret de 17 bin 2 TL olarak açıklandı. Fakat emekli maaşlarının hala 15 bin TL'nin altında olması birçok eme

Her geçen gün yükselen enflasyon, çalışanların ve emeklilerin gelirlerinin erimesine yol açıyor ve bu durumda hükümetin maaşlarda düzenleme yapması için talepler artıyor. Ancak emeklilerin seyyanen zam beklentisi gerçekleşmesi zor bir hayal olarak kalıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli aylıklarının yetersiz olduğunu dile getirirken, aynı zamanda seyyanen bir artış için bütçenin müsait olmadığını söyledi.

İktidar içindeki kulis bilgilerine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından maaş zammı seçim sonrasına yani Temmuz ayına ertelenebilir.

SGK Uzmanı Özgür Erdursun da emekli maaşlarının iyileştirilmesinin Temmuz ayına kadar bekletileceğini belirtti.

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, 1 Temmuz'da emekli aylıklarının artacağını ifade etti. Ancak, aynı tarihte asgari ücrete zam yapılmayacağını belirtmesine rağmen toplum baskısıyla birlikte zammın gerçekleşebileceğini dile getirdi.

Özgür Erdursun, emekli ve asgari ücretlinin 1 Temmuz'a kadar yaşayacağı olumsuz durumu dikkate alarak endişe verici bir haber verdi. Erdursun'a göre, bu süreçte en düşük emekli aylığının değeri belki de 5 bin liraya kadar düşebilir.

Erdursun, bu gidişle 17 bin lira olan asgari ücretin değerinin belki de 12 bin ila 10 bin TL arasına düşeceğini öne sürdü ve ardından tekrar bir iyileştirme yapılacağını belirtti.

Ancak Erdursun'a göre, bu iyileştirmenin bir işe yaramayacağını çünkü fiyatların hızla artarak alım gücünün azalacağını ifade etti.