Cumhurbaşkanı son dakika golünü attı! Memur, emekli, asgari ücret zammı için flaş karar: Öne çekildi

Cumhurbaşkanı son dakika golünü attı! Memur, emekli, asgari ücret zammı için flaş karar: Öne çekildi

Seçime bir gün kala Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika golü geldi. Heyecanla beklenen maaş zamları öne çekildi. Memur emekli asgari ücretle erken zam alacak. Son dakika zam haberleri ve detaylar haberimizde…

Seçime günler kala en çok konuşulan başlıklar arasında maaş zamları yer alıyor. Asgari ücretli memur emekli Milyonlar maaş zammı beklentisi içinde. Cumhurbaşkanı Erdoğan’da peş peşe yeni açıklamalarla zam müjdesi vermeye devam ediyor. Bu sabah da yeni zam müjdeleri geldi. Seçim sonrası yapılması beklenen zamlar öne çekiliyor. Bu defa tüm kesimler memnun kalacak Çünkü asgari ücreti memur maaş zammı emekli maaş zammı hepsi artıyor. Hem de taban ücretler değil tüm maaşlara zam oranları açıklanıyor. Peki, memur emekli Asgari ücretli için zam ne zaman gelecek? Cumhurbaşkanı ara zam ne zaman?

14 Mayıs'ta yapılacak olan genel seçimler için heyecan devam ederken bir yandan da maaş zamlı haberleri yakından takip ediliyor. Maaşlara zam gelecek mi Ne zaman gelecek ne kadar zam yapılacak sorularının yanıtı Milyonlarca kişi tarafından araştırılıyor. Maaş zammı son dakika gelişmesini bu sabah Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu. Seçime 1 kala Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika golünü attı açıklamayı yaptı. Asgari ücret zammı, memur maaş zammı, emekli maaş zammı hepsi seçimden önce geliyor. Bugün yeni açıklamanın yapılması bekleniyor.

asgari-ucret-zammi-1.jpg

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ZAM AÇIKLAMASI GELDİ

Türkiye'de artan enflasyon ve hayat bağlılığı ne yazık ki vatandaşı zor durumda bırakıyor. Bu durumda da yılbaşında maaşlara yapılan zamlar ne yazık ki yeterli gelmiyor. Geçim sıkıntısı çeken emekli için Geçtiğimiz günlerde ilk adım atılmış en düşük emekli maaşı 7500 TL'ye yükselmişti. Hemen ardından da kamu işçilerinin toplu iş sözleşmesi imzalandı. Dün de en düşük memur maaşının 22.000 TL'ye yükseldiği açıklandı. Şimdi sıra asgari ücret zammı memur maaş zammı ve emekli maaş zammında. Milyonlarca kişi bu haberi bekliyor ve bir an önce hükümetten bir açıklama yapılması isteniyor. Seçimi bir gün kala da bomba müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan patlattı.

asgari-ucret-zammi-2.jpg

MAAŞ ZAMLARI BUGÜN AÇIKLANABİLİR

Asgari ücretli memur ve emekli tarafından heyecanla beklenen maaş zamlarında açıklamanın bugün Geleceği tahmin ediliyor. Pazar günü yapılacak olan genel seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir son dakika açıklaması ile Yeni zamlı maaşları duyuracağı tahmin ediliyor. Ankara kulislerine göre memur maaşlarına beklenen zam oranı %40 olurken emekli maaşlarını da aynı şekilde %40 zam yapılması bekleniyor. Asgari ücrete beklenen zammı ise %50 oranında olacağı tahmin ediliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler