Cumhurbaşkanı resmen duyurdu! 30 yaş altı gençlere 150.000 TL devlet desteği geliyor

Cumhurbaşkanı resmen duyurdu! 30 yaş altı gençlere 150.000 TL devlet desteği geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere müjdeli haber. 30 yaş altı gençlere 150.000 TL devlet desteği verilecek. Üstelik tam 2 yıl geri ödeme yok. Evlenecek gençlere büyük fırsat.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gençlere müjdeli haber geldi. Evlilik hazırlığı yapan ancak maddi sıkıntı yaşayan gençler için devlet devreye girdi. Aile ve gençlik Bankası üzerinden gençlere evlilik kredisi sağlanacak. Faizsiz evlilik kredisi 2 yıl geri ödemesiz olacak. Üstelik de gençler için 48 ay vade seçeneği sunulacak. Peki, evlilik kredisi başvuruları nasıl yapılır? Evlilik kredisi başvuru şartları nelerdir? Evlenecek gençlere faizsiz evlilik kredisi detayları haberimizde…

Evlilik hazırlığı yapan gençler hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısı nedeniyle her istediklerini yapmakta zorlanıyor. Hayallerindeki düğünü yapmak isteyenler için devlet devreye girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde evlenecek çiftlere müjdeli haberi duyurdu. Devletten evlenecek çiftlere evlilik kredisi geliyor hem de tamamen faizsiz olarak. Seçimin hemen ardından kurulacak olan Aile Ve Gençlik Bankası aracılığı ile gençlere evlilik kredisi sağlanacak faizsiz ve 48 ay vadeli olarak verilecek. Gençler aynı zamanda iki yıl geri ödemesiz dönemi de kullanabilecek. Peki, evlilik kredisi şartları neler? Devlet destekli faizsiz evlilik kredisi başvurusu nasıl yapılır?

faizsiz-evlilik-kredisi-1.jpg

EVLİLİK KREDİSİ ŞARTLARI AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği evlilik kredisi başvuru şartları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından açıklandı. Evlilik kredisine dair açıklama yapan Bakan Derya Yanık, "Gençlerin eğitim hayatlarını tamamlayıp, evlilik sürecine başladıkları dönemlerde ev kurmanın mali yükümlülükleri, kendileri için de zaman zaman eğer yeterli ekonomik durumu yoksa çok zorlayıcı olabiliyor. Gençlerin hayatının başında en mutlu zamanlarını hakikaten en mutlu zamanları olarak geçirmeleri ve öyle hatırlamaları için desteklenmesi gerektiğini düşündük ve Sayın Cumhurbaşkanımız bu noktadaki hassasiyetini zaten hepimiz çok çok iyi biliyoruz.

Aile Ve Gençlik Bankası kurulmuş oldu. Evlilik kredisi bu bankanın çalışmalarından birisi. Gençlerimiz, 150 bin lira, 2 yıl geri ödemesiz, 48 ay vadeli ve hiç faiz ödemeksizin aldığı anaparayı geri ödeyecek." dedi.

faizsiz-evlilik-kredisi-2.jpg

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Evlilik kredisi devlet tarafından seçimin hemen ardından kurulacak olan aile ve gençlik Bankası tarafından verilecek. Başvuruları ise internet üzerinden Online olarak yapılabilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada evlilik kredisinin faizsiz 150.000 TL olacağını ve 48 ay vadeli olarak verileceğini duyurmuştu. Ayrıca iki yılda geri ödemesiz dönem olacak.

Önceki ve Sonraki Haberler