Çocuklu ailelere 4800 TL ödeme başladı! PTT’den kimlikle verilecek

Çocuklu ailelere 4800 TL ödeme başladı! PTT’den kimlikle verilecek

PTT’den nakit ödeme haberi var. Çocuklu ailelere destek ödemesi sağlanacak. 11 haneli TC kimlik NO ile başvuru yapan çocuklu aileler 4800 TL nakdi yardım ödemesi alacak.

Aile Bakanlığı PTT üzerinden sosyal yardım sağlıyor. Üstelik bu defa yardım çocuklu aileler için verilecek. 0-17 yaş arası çocuk sahibi olan aileler TC kimlik NO üzerinden başvuru şartıyla ödeme alabilecek. Aile Bakanlığı ödeme için aranan şartları da açıkladı. Bakanlıktan sosyal yardım almak isteyen çocuklu aileler bu şartlar doğrultusunda destek ödemesi alabilecek. PTT’den TC kimlikle verilecek sosyal yardımlar için şartlar haberimizde…

Seçim öncesi olduğu gibi seçim sonrasında da Aile Bakanlığı tarafından verilen sosyal yardımlar devam edecek. Bakanlık, ihtiyaç sahibi haneler için yeni yardım ve destek paketleri açıklamaya devam ediyor. Bu defa çocuklu aileler için müjdeli haber geldi. 0-17 yaş arası çocuk sahibi olan ailelere bakanlık tarafından tam 4800 TL sosyal yardım verilecek. TC kimlikle PTT’ye gidene ödenecek olan sosyal yardım için bazı şartlar da var. Peki kimler çocuk parası alabilir? Aile Bakanlığı sosyal yardım başvuru şartları neler? İşte son dakika yardım parası detayları…

nakit-para-destegi-1.jpg

PTT’DEN KİMLİKLE ÖDEME YAPILACAK

Dar gelirli, ihtiyaç sahibi ve yardıma muhtaç haneler Aile Bakanlığı tarafından sosyal yardım ve destek ödemeleri Mayıs ayında devam ediyor. Nakit paraya ihtiyacı olanlar başvuru şartı ile destek alabiliyor. Ancak buna ek olarak bakanlığın aradığı da bazı koşullar var. Öncelikle ödeme için başvuru adreslerinden bahsedelim.

Aile Bakanlığı sosyal yardım başvurusu iki şekilde yapılabiliyor. Bunlardan biri e-devlet üzerinden TC kimlik no ve şifre ile giriş yaparak online başvuru yapmak. E-devlet girişi yaptıktan sonra arama butonuna sosyal yardım ve destek ödemesi başvurusu yazarak başvuru ekranına kolayca ulaşabilirsiniz. Diğer bir başvuru yöntemi ise TC kimlik kartınızla birlikte Aile Bakanlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek bizzat başvuru yapmak. Her iki durumda da sadece 10 gün içinde başvuru sonucu belli oluyor. Başvuru sonucunuzu da yine e-Devlet üzerinden takip edebilirsiniz.

nakit-para-destegi-2.jpg

BAŞVURU ŞARTLARI DA AÇIKLANDI

Aile Bakanlığı tarafından 0-17 yaş arası çocuğu olan ailelere verilecek olan 4800 TL nakit para desteği için tek şart var. Hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması durumunda bakanlık destek ödemesi bağlamaktadır. Başvurusu onaylananlar için yardım ve destek ödemeleri PTT üzerinden yapılmakladır.

Önceki ve Sonraki Haberler