Çocuk başına 3038 TL devlet desteği başlıyor! Anne babalar başvuru yapabilir

Çocuk başına 3038 TL devlet desteği başlıyor! Anne babalar başvuru yapabilir

Okula giden çocuğu olan ailelere devlet desteği verilecek. Anne babalar dikkat başvurular başladı. Çocuk başına 3.038 TL ödeme yapılacak.

Artan enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan ailelere devletten destek ödemeleri sürüyor. Bu defa yardım duyurusu çocuğu okula giden aileler için geldi. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi Haneler başvuru yapmaları durumunda devlet desteği alabilecek. Çocuğu okula giden ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocuk başına 3038 TL yardım ödemesi yapılacak. Duyuru bu sabah yapıldı başvurular hemen açıldı. Anne babalar dikkat başvuru süresini kaçırmayın 3.038 TL devlet desteği alma şansını yakalayın.

Türkiye'de yaklaşık 2 yıldan bu yana yaşanan enflasyon sorunu nedeniyle dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan aileler çocuklarının eğitim ve okul masraflarını karşılamakta zorlanıyor. Devlet, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelerin masraflarını karşılamak için harekete geçti. Okula giden çocuğu olan ve geçim sıkıntısı çeken ailelere başvuru yapmaları durumunda çocuk başına devlet desteği veriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuk yardımı için şartları açıkladı. Başvurularda bu sabah açıldı. e-devlet'ten başvuru yaparak çocuk başına 3038 TL devlet desteği alabilirsiniz. Peki, başvuru şartları neler? Ailelere destek ödemesi için tüm detaylar haberimizde...

cocuk-destek-odemesi-1.jpg

ÇOCUK DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuk destek ödemesi şartlarını ve başvuru detaylarını duyurdu. Okula giden çocuğu olan ailelere verilecek olan destek ödemesi her ay yapılacak ve 12 ay boyunca devam edecek. Başvuru için aranan tek koşul ise hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması. Bu şartı taşıyan aileler başvuru yaparak ödeme alma fırsatına sahip olacak. Bu ödeme hane başına değil çocuk başına yapılıyor. Yani aile içinde birden fazla okula giden çocuklarsa Her çocuk için destek ödemesi alabilirsiniz.

cocuk-destek-odemesi-2.jpg

E-DEVLET'TEN ÇOCUK DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Aile Bakanlığı yeni yardım ödemesi duyurusu sonrasında e-devlet başvuru ekranını da açtı. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere devlet desteği olarak verilecek olan çocuk yardımı başvuruları e-devlet üzerinden hızlı şekilde Online olarak yapılabilecek. TC kimlik numarası ve şifreniz ile e-devlet girişi yaptıktan sonra başvuru formuna ulaşarak doldurabilirsiniz. Ayrıca e-devlet kapısı şifresi olmayanlar T.C kimlik kartları ile birlikte en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na giderek de başvuru yapabilir.

Önceki ve Sonraki Haberler