Bu sabah 1900 TL ödeme hesaplara aktarıldı! Dar gelirli, asgari ücretli ve emekliye 2023 Aile Destek ödemesi yattı

Bu sabah 1900 TL ödeme hesaplara aktarıldı! Dar gelirli, asgari ücretli ve emekliye 2023 Aile Destek ödemesi yattı

Aile Bakanlığı'nın ihtiyaç sahibi ailelere destek ödemeleri sürüyor. 2023 Mayıs ayı aile destek ödemesi hesaplara aktarıldı. Tam 1900 TL ödeme hesabınıza geçti. Hemen kontrol edin…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sevindirici haber Sabah saatlerinde duyuruldu. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişiler için mayıs ayı aile destek ödemesi başladı. Aynı zamanda asgari ücretliler ve emekliler de bu ödemeden yararlanıyor. Aile Bakanlığı sabah saatlerinde hem sosyal medya hesaplarından hem de resmi internet sitesi üzerinden duyuru yaparak ödemelerin aktarıldığını açıkladı. Tam 1900 TL ödemeyi hesabınızdan alabilirsiniz. T.C kimlik no son hanesine göre yapılan ödemeler milyonlarca kişiyi kapsıyor. Dar gelirliler asgari ücretliler ve emekliler aile destek ödemesi alabiliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, aile destek ödemesi mayıs ayı fırsatlarını duyurdu. Sabah saatlerinde açıklama yapan bakanlık, Milyonlarca ihtiyaç sahibi haneye ödemelerin aktarıldığını açıkladı. Başvurusunu yapan ve 12 ay boyunca düzenli ödeme almaya hak kazanan Dar gelirli, ihtiyaç sahibi ve Asgari ücretli kişilere ödeme başladı. Hala başvuru yapmayanlar için de başvurular sürüyor. Türkiye Aile Destek programının süresi uzadı kapsamı genişledi. Başvurularını e-devlet üzerinden yapanlar ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üzerinden tamamlayanlar 12 ay boyunca düzenli destek ödemesi alacak. Aile yardımı başvuru şartları ve ödeme tarihleri haberimizde…

nakit-destek-odemesi-1.jpg

1900 TL AİLE YARDIMI ÖDEMELERİ HESAPLARA AKTARILIYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni sosyal yardım duyurusu yapıldı. 1900 TL aile yardımı ödemeleri hak sahiplerinin hesaplarını aktarılıyor. Bu ödemelerden dar gelirli ihtiyaç sahibi Asgari ücretli emekli olan herkes faydalanabiliyor. 1250 TL ödeme aile yardımı olarak yapılırken 650 TL ödeme ise çocuk destek bileşeni olarak veriliyor. Daha önce başvuru yapmış olanlar hemen PTT hesaplarından ya da ATM'den ödeme alabilir.

nakit-destek-odemesi-2.jpg

AİLE YARDIMI KİMLERE VERİLİYOR

Hala başvuru yapmamış olanlar için de yeni haber var. Türkiye Aile Destek paketi kapsamında Yardım almak isteyenler başvurularını hala yapabilir. TC kimlik no ve şifre ile e-devlet girişi yaparak ya da 11 haneli T.C kimlik no yazan kimlik kartınızla birlikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına giderek başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aile yardımı almak için Tek şart hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması. Bu şarta uygun olanlar ödeme alabiliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler