Başvuru ekranı açıldı! Kimlik kartı ile başvuru yapan öğrencilere 2000 TL devlet desteği

Başvuru ekranı açıldı! Kimlik kartı ile başvuru yapan öğrencilere 2000 TL devlet desteği

Tüm öğrencilere devlet destekli ödeme müjdesi geldi. Kimlik kartı yanında olan öğrenciler 2000 TL Ek ödeme alabilecek. Öğrencilere devlet desteği başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Devlet, ihtiyaç sahibi tüm vatandaşları olduğu gibi öğrencilere de ekonomik destek imkanı vermeye devam ediyor. Üniversite öğrencilerine yönelik başlatılan yeni ek ödeme fırsatları KYK tarafından açıklandı. Kimlik numarası ile başvuru yapacak olan öğrencilere geri ödemesiz 2.000 TL'lik destek ödemesi verilecek. Bu yardımdan ihtiyaç sahibi öğrenciler yararlanacak. Başvuru şartları ve detaylarda belli oldu. Öğrencilere devlet desteği ile ilgili merak edilen her şey haberimizde…

Üniversite öğrencilerine devlet tarafından yeni yardım ve destek ödemeleri sunulmaya devam ediyor. Maddi anlamda sıkıntısı çeken ihtiyaç sahibi ÖĞRENCİLERE devletten kimlik numarasına göre 2.000 TL'lik sosyal yardım başladı. KYK aracılığı ile yapılacak olan bu ödemeler öğrencilerin maddi sıkıntılarının hafifletilmesi amacıyla veriliyor. Başvuru ile ilgili tüm Detaylar ve ödeme süreci KYK'nın resmi internet sitesi üzerinden paylaşıldı. Peki öğrencilere devlet desteği şartları neler? Kimler devlet desteği alabilir?

ogrenci-yardimi-1.jpg

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DEVLETTEN 2.000 TL DESTEK

Yükseköğretim kurulma tarafından yapılan açıklamaya göre üniversite öğrencilerine devlet desteği sağlanacak. Öğrencilerin maddi yükünün hafifletilmesi ve eğitimlerine odaklanmaları amacıyla verilen Bu yardımlar barınma yemek Ulaşım ve diğer temel ihtiyaçların karşılanmasında kullanılacak. Devlet Bu sayede öğrencilerin Eğitimi ve öğretime daha kolay adapte olmalarını sağlamayı hedefliyor. Başvurularla ilgili tüm detaylı bilgiler KYK'Nın resmi internet sitesinden Üniversite öğrencileri ile paylaşıldı. Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru ekranı da açıldı.

ogrenci-yardimi-2.jpg

11 HANELİ T.C KİMLİK NO ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPILACAK

Devlet desteği almak isteyen Üniversite öğrencileri 11 haneli T.C kimlik no üzerinden başvuru yapabilecek. Kimlik numarasına göre 2000 TL'lik ödeme öğrencilerin burs aldığı Ziraat Bankası hesapları üzerinden yatırılacak. Ödemelerin her ayın 15'i ile 31'i arasında hesaplara geçeceği öğrenildi. Öğrenciye devlet desteği ile ilgili tüm detaylı bilgilere KYK'nın resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler